PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1138}
6,6 3 208
ocen
6,6 10 1 3208
6,7 13
ocen krytyków
Na srebrnym globie
powrót do forum filmu Na srebrnym globie

Przerwałem oglądanie po 2 godzinach, a jak nigdy dotychczas mam poczucie straconego czasu. Książka jest rewelacyjna, a jej adaptacja to jedno wielkie nieporozumienie i wielki zawód.
Może to dzieło wymaga zjarania albo innego wspomagania, natomiast te sztuczne monologi, ten pseudopoetycki pseudopatos recytowany intonacją ucznia, któremu zadano Inwokację do nauczenia się na pamięć, a teraz próbuje udowodnić, że się nauczył, to ponad moje siły.
Zdecydowanie odradzam adaptację, za to namawiam do lektury!!!

ocenił(a) film na 4
Paranorm

Proza Jerzego Żuławskiego (dziadka reżysera) faktycznie świetna. Szczególnie pierwsza część trylogii przypadła mi do gustu.
Film skupia się bardziej na drugiej ("Zwycięzca"). Ciekawy wizualnie, taki szalony, psychodeliczny i... kompletnie nieoglądalny. Zresztą został praktycznie niedokończony, ale to nie zmienia faktu, że oglądanie go przypomina narkotyczny odjazd. Czysty obłęd!

Paranorm

Jak żeś już dwie godziny oglądał , to mogłeś juz dociągnąć te 30 minut

ocenił(a) film na 9
Paranorm

Fakt, że pseudododasz pseudoprzedrostek "pseudo" do pseudokażego pseudosłowa czyni twoją wypowiedź lekko nonsensowną. ;)

(Jest taki cytat Lema o meblowaniu. Dość dobrze wyjaśnia, dlaczego niektóre filmy dla niektórych widzów są nieoglądalne. Nikt nie ma z tym problemu, w sumie spośród widzów wychodzących z kina na tym filmie mniej mnie śmieszą ci, którzy robią to wcześniej.)

hyrkan

Jest też fajny cytat Lema o ludziach którym się wydaje, że są lepsi od innych bo podoba im się jakiś film a innym nie

ocenił(a) film na 9
reque

Prawie ci się udało zrozumieć rozmowę i prawie używasz faktu jako argumentu.

Ludzie rozumiejący rozmowę i używający w niej argumentów przez ciebie poczuli się lepsi niż ty. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones