PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=871817}
5,9 53 019
ocen
5,9 10 1 53019
3,5 15
ocen krytyków
Jak pokochałam gangstera
powrót do forum filmu Jak pokochałam gangstera

Silvio ?

ocenił(a) film na 6

Czy ktoś mnie może naprowadzić, kogo odpowiednikiem w realnym świadku przestępczym jest filmowy Silvio ?

ocenił(a) film na 7
MMarciniak2

Wiesław K. - Szwarcenger

ocenił(a) film na 8
luki356

Dobra interpretacja

luki356

Też tak obstawiałem

luki356

Wiesiek nigdy nie ćpał, więc Sylvio odpada i nie miał srebrnego zęba

ocenił(a) film na 9
magdalenadonegan

W filmie nie wszystko się pokrywa z faktami, mimo wszystko jest to postać wzorowana na Wiesławie K. pseudonim "Schwarzenegger". Początkowo po stronie Nikosia, później mu odbiło i skończył jak skończył. Do tego te jego włoskie wstawki w stylu Arrivederci :) Wiesław siedział w więzieniu we Włoszech.

ocenił(a) film na 6
MMarciniak2

Forrester to Carrington, ale rozumiem że nie chcieli wprost tak nazywać w filmie, bo on żyje.
W wojnie zgorzeleckiej Nikoś stanął za Lelkiem, który też żyje i niedawno wyszedł z puchy.
Pytanie o tego Maggiego? To będzie jakiś stary pruszkowski czy zwykła randomowa postać?

ocenił(a) film na 6
Shinoku

Magi to może "Parasol" z Pruszkowa?

gromcio1988

Gdzieś natknąłem się na teorie, że Magi to Mirosław Danielak ps. Malizna. Ale nie mam pewności. Tak czy siak idąc tropem zmiany ksywy w przypadku Carringtona, raczej jest to ktoś z żyjących pruszkowskich

ocenił(a) film na 7
Artur_Olesinski

Bardziej pod Parasola podchodzi. Barton to Zachar, Komo - Kura, Kleks - Michał A. MECENAS, tylko ten Czuly Roman - ?

luki356

Czuły Roman to Ryszard P. Ps. Piękny Ricardo

bartus99

skąd Wy znacie tych wszystkich gangsterów? xD

ocenił(a) film na 6
zan_ka

mafia.pl na youtube polecam, no i alfabet mafii z tvn, klasyka

AdamZgr

właśnie odkryłam, ale dzięki :)

luki356

Czuły Roman to Antoniszyn ;) prowadzi handel waluta tylko na większą skalę, jest tam coś chyba wspomniane o klubie, także na 99 % tak bym strzelał.

ocenił(a) film na 7
trzmielu5

Chyba jednak Ryszard P Piękny Ricardo, który był bratem drugiej żony Nikosia, tak jak to przedstawiono w filmie

alohaproceente

skąd ta informacja? Mozna gdzies o tym przeczytac?

ocenił(a) film na 7
Radoslaw_Martyniuk

https://detektywonline.pl/nikos-ojciec-chrzestny-polskiej-mafii/

luki356

Barton pasuje bardziej do Treli na co dodatkowo wskazuje ubiór i włosy spięte w kucyk

Eschek

Wcale nie pasuje bardziej. Jedna z teorii śmierci nikosia jest taka, ze zachar zlecił jego zabójstwo- tak jak to zostało w filmie przedstawione z bartonem

Gosc918273645

To nie był Zachar, ktoś rzucił głupią plotkę- sprawdzone info z bardzo bliskiego otoczenia Zachara.

ocenił(a) film na 7
luki356

Ja to się zastanawiam po co tyle zmian, skoro większość w piachu. Nie dostali pozwolenia?

SilesianBear

Rodziny mogły protestowac

Shinoku

Moim zdaniem to jest ten sami Magi co był w filmie Jak powstałem gangstera, czyli zlepek starego Pruszkowa, z tego co wyczytałem kiedyś.

Majster_Moscow

Magi to jakby zarząd Pruszkowa w jednej osobie pokazany

Shinoku

Forrester i ten drugi to Carrington i Lelek

ocenił(a) film na 8
Shinoku

Jeden z gangsterów z Pruszkowa do wszystkiego dodawał Magi i z tego słynął. Nie pamiętam kto

MMarciniak2

„Odpowiednikiem” jest Szwarceneger ale niestety nie klei się ta postać do niego ani trochę . W rzeczywistości był bardzo inteligentny, znał kilka języków i miał dobre układy i Nikos się go bał, dlatego zlecił jego zabójstwo .

Nikita75_2

No niestety zgaduj dalej:)

ocenił(a) film na 9
Nikita75_2

Zgadza się, to postać wzorowana na Wiesławie K. "Schwarzenegger"

MMarciniak2

Pozwolę sobie zapytać. Czy w ostatniej scenie mężczyzna przy grobie Nikosia to "realna" postać ?

magdaa_117

Ten mężczyzna to nie jest właśnie policjant Karl?

MMarciniak2

Daniel Z

ocenił(a) film na 6
Joeboo

Jaki Daniel Z ?
Ludzie odstawcie klawiatury bo macie mocne wizje podczas seansu..

ocenił(a) film na 8
lolek2417

Daniel Z, ojciec Macieja Z (Borka) z Małomic.

MMarciniak2

Nie ma takiej opcji, Wiesiek i Nikoś poznali się dopiero w `90

MMarciniak2

Nie pasuje wam bo Silvio to mieszanka postaci oprocz Szwarcenegera macie luzno pokazanego Pana Kozine

medicyn

Popłynełeś z p.Koziną,Szwarceneger ukrywał się we Włoszech i tam został schwytany,więc to raczej tylko na nim wzorowano się. Kozina vel Fanchini to był całkiem inny poziom i teren działania. Nic w tej postaci,nawet luźno nie pasuje do niego.

KrajanMF

Jeśli już miał być mieszanką to Szwarcenegera z Krakowiakiem,który strugał w sądzie później wariata a z którym współpracował,gdy ukrywał się właśnie w Krakowie. Jeden jak i tym bardziej drugi nie za bardzo pasował do niego wizerunkowo o czym była mowa w filmie.

ocenił(a) film na 9
MMarciniak2

Oceniając fabułę pamiętajcie, że to jest tylko film fabularyzowany! Szukacie odpowiedników różnych postaci, a czy pomyśleliście o tym czy historia Nikosia jest pokazana w rzetelny sposób?

Lekaterinea

Słuszna uwaga ! Może tak być tak jak spostrzegłaś czyli czy w rzetelny sposób pokazana została cała historia Nikosia.Z tego co wiem, a nie zagłębiałem się w to ale postacie które żyły i istniały na naszym świecie,a nie są wytworem wyobraźni pisarza lub scenarzysty nie wymagane jest przypadkiem zgoda od rodziny (w przypadkach gdy oni już nie żyją) na ukazanie wizerunku danej osoby w filmie? Z tego co mi wiadomo to chyba tak jest,że trzeba mieć zgodne na ukazanie wizerunku.Producent widocznie nie pozyskał (lub człowiek od tego zajmujący się) nie pozyskał zgody na ukazanie wizerunku slynnego trojmiejskiego Szwarcenegera od jego rodziny z pewnych powodów, bo wymagana była zgoda rodziny z tego względu, bo po pierwsze nie był on osoba powszechnie znaną , po drugie nie wziął pieniędzy za to aby mogli ukazać jego wizerunek, a po trzeciez nie stanowil szczegół w większej całości czyli interpretując po mojemu nie był osoba dosyc ważna w zyciu Nikosia,był poprostu epizodczyna postacią ktora pokazla się w zyciu Nikosia, a takimi szczegółem w większej całości by mogli byc rodzice, rodzeństwo, bo oni występowali i wazni byli przez całe życie Nikosia i rola ich była najbardziej istotna bo miala wply na losy Nikosia.Podsumowujac i kończyć na tym to stwierdzam, że wizerunek Silvio jest oparty na paru postaciach ,a nie na jednym.Moja sugestia albo myśli sa takie,ze sylwetka lub wizerunek się opiera na Szwarcenegerze i Carrigtonie (bo w filmie oby dwie postacie nie wystrpiwaly oficjalnie pod tymi pseduominami ale trzeba było ich wprowadzić do filmu ale może z pewnych z względów/powodów powstał wlasnie silvio) Podejrzewlbym tez włączenie Wiesława N .Wariata z tego powodu ze cpal ale który nie cpal ale nie każdy proponował wejście w rynek narko Nikosiowi tylko Szwarceneger zachcecal go ale bezskutecznie.Taka tam moja złota mysl na temat tego wszystkiego ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones