PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10037065}

Towarzysze podróży

Fellow Travelers
7,6 1 146
ocen
7,6 10 1 1146
7,0 3
oceny krytyków
Towarzysze podróży
powrót do forum serialu Towarzysze podróży

Kolejny serialik o gejach i oczywiście mamy same zachwyty i pochwały. Normalnie kolejne "dzieło sztuki". 30 nagród Emmy gwarantowane. Ale takie mamy czasy. Dziś o gejach tylko dobrze albo wcale.

divx_avi

Specjalnie wszedłeś tu skomentować? XD . To są mega utalentowani aktorzy, którzy w prawdziwym życiu też są homo. Zatem - ŻRYJ GRUZ!

geenezy

Tak, specjalnie wszedłem, bo to już denerwuje. Jak z 3 odcinkiem The Last of Us. Albo podobają ci się mizianki dwóch facetów albo jesteś faszystą.

divx_avi

no to ty jesteś faszystą

dezy5

A dla mnie to ty jesteś komunistą. Komuniści też narzucali innym swoje zdanie i swoją agendę.

divx_avi

Komuniści też tępili homoseksualistów. Podobnie robi Federacja Rosyjska. Musisz mieć jakiś problem z gejami, skoro specjalnie o nich zakładasz wątek.
Serial jest o gejach, nikt nie zmusza cię byś go oglądał.

per333

Wątek nie był o gejach, tylko o sprzedajnych recenzentach.

divx_avi

Co "już denerwuje"? Orientacja seksualna? To nie serial, gdzie "upychają gejów" tylko serial O GEJACH XD. Sio stąd, faszysto.

geenezy

A ja pisałem coś o upychaniu gejów? Ja piszę o tym, że w dzisiejszych czasach trzeba się zachwycać tego typu gejowskimi serialami i gejowskimi scenami seksu, bo inaczej zostaniesz okrzyknięty homofobem.

divx_avi

Kocopoły wypisujesz. To ty dzwonisz, stary. Wszedłeś na podstronę o gejowskim serialu i zaczynasz pieprzyć sam z siebie, że każą ci się zachwycać XD. Słowa recenzji tu nie ma.

divx_avi

Trzeci odcinek the last of us byl przeciez trescia ktora byla w dodatku wiec co sie plujesz xD

ScaryLife

W dodatku też jedli truskawki i miziali się w łóżku?

divx_avi

A no tak, osoby inne od Ciebie nie maja prawa egzystowania xD

ScaryLife

A to oni są inni? A już mi się wydawało że oni już są lepsi od innych. Nie można już o nich negatywnej opinii wyrazić.

divx_avi

Ale pewien swojej orientacji facet nie biega za gejami i nie zwraca na siebie ich uwagi, tak jak ty.

maarek_pl

Otóż to.

maarek_pl

Problem jest taki, że takimi serialami teraz trzeba się zachwycać, a potem recenzent nie może tego skrytykować, bo zostanie homofobem. Tak jak było w przypadku 3 odcinka The Last of Us l.

divx_avi

A w czymś Ci geje zawinili? Zrobili Ci z dupy studnie, ze masz problem? O hetero jest dość filmów. Masz co oglądać

maciekb80

Ja mam problem z agresywnymi aktywistami LGBT, którzy homofobem nazywają każdego kto nie sika na widok geja.

divx_avi

A to takie też bym omijał

maciekb80

Co takie?

divx_avi

Nawiedzonych

maciekb80

No ja też bym omijał nawiedzonych aktywistów LGBT typu Rafalala, Margot, Staszewski.

divx_avi

O tak. Ich to wysadzić najlepiej

divx_avi

japa koniu.

Piotr_Kostav

O, odezwał się "tolerancyjny" lewak. Niedługo będziecie wsadzać do więzień wszystkich tych, którzy nie sikają na widok geja.

divx_avi

Twoje seksualne fiksacje nikogo nie interesują. Swoją drogą, skoro jesteś tak skoncentrowany na homoseksualnym kontekście tego serialu, pomijając całą bogatą fabularnie resztę, to nie przyszło ci do głowy, że być może boisz się do czegoś przed samym sobą przyznać (tutaj puszczam oko)? Udanego wychodzenia z szafy.

Piotr_Kostav

No ja z recenzji dowiedziałem się jaki to nie jest cudowny serial, i jakie to sceny miłosne między facetami w tym "dziele" nie są super i w ogóle ochy i achy.

divx_avi

Chłopaku, daj spokój, ja np. nie oglądałem Brokeback Mountain, a ludzie są tym zachwyceni. Nie oglądałem z powodów estetycznych, bo daleko mi do estetyki wizualnej w kulturze gejowskiej, ale nie wbijam na forum pod serialem czy filmem z żalem, że jak nie jesteś z gejami, to jesteś przeciw.
Po prostu masz inną wizję estetyki i dlatego ci to nie podchodzi.

Uważam że jak coś jest dla mnie inne to się o tym nie wypowiadam. No chyba że chce być sarkastyczny lub złośliwy, ale daleko mi do złośliwości w temacie orientacji seksualnej w życiu czy kulturze.

tegesno

Mam inną wizję, bo dla mnie w przeciwieństwie do recenzentów najważniejsza jest fabuła, a nie to jak "pięknie" całują się faceci. Ale tak jak pisałem, dzisiaj nie można nazwać czegokolwiek gejowskiego chłamem, bo zaraz nazwą cię homofobem.

divx_avi

Wiesz, nie widziałem tego serialu i pewnie nie zobaczę, z powodów opisanych wyżej. Też nie wypowiem się, czy fabuła jest zła czy dobra. ;]

tegesno

No tylko przypadek The Last Of Us już pokazał że nie można mieć innej opinii o gejowskich produkcjach niż pozytywna.

divx_avi

To juz chyba 4 komentarz gdzie wspominasz o The last of us xD

ScaryLife

No bo to idealny przykład, że nie wolno wyrazić negatywnej opinii o gejowskiej produkcji, bo będziesz dostawać inwektywy w swoją stronę.

ocenił(a) serial na 7
divx_avi

Chłop co musiał specjalnie swoją opinię wydać o serialu którego nawet nie widział i ma problem że innym się podoba xDDD

Noneczka_fw

Jakoś produkcje, w których są sceny miłosne między kobietą i mężczyzną są bardzo często krytykowane, bo te sceny są albo za długie, albo jest ich za dużo, a tu nagle ci sami pewnie ludzie ochują i achują. Na ile te recenzje są szczere, a nie podyktowane chęcią przypodobania się agresywnym środowiskom LGBT, to mogę się tylko domyślać.

divx_avi

Jako nieagresywna lgbtciara pozwolę sobie dodać, że nigdy nie przeszkadzały mi żadne sceny miłosne/ erotyczne, o ile miały znaczenie dla fabuły. Filmów z miłością między osobami nieheteronormatywnymi jest jak na lekarstwo, na szczęście ostatnio coraz więcej. Ten serial jest piękny, smutny, prawdziwy, zagrany fenomenalnie. Sceny seksu są o tyle istotne, że nakreślają mocniej typ relacji i charaktery głównych postaci w ogóle. Jestem na czwartym odcinku i w mieszance różnych emocji, na koniec każdego epizodu dziękuję losowi, że nie urodziłam się 100 lat temu.

imme3

Z tym że jeśli w tych scenach wymieniłoby się jedno z tych facetów na kobietę, to nagle recenzenci ogłosiliby że jest to nudne romansidło.

ocenił(a) serial na 9
divx_avi

Mnie na ten przykład, kompletnie nie interesuje piłka nożna i dlatego nie oglądam filmów z nią związanych i nie czuje potrzeby żeby komentować filmy o niej, których nie widziałem, tak żeby obwieszczać światu jak bardzo brzydzi mnie widok grających w piłkę, czy też sama piłka i bardzo podkreślać, że nie jestem jej fanem :)

przemek90210

Z tym jeśli napiszesz że nie lubisz piłki nożnej, to fani piłki nożnej nie nazwą cię piłkofobem.

ocenił(a) serial na 9
divx_avi

No obawiam się, że mogłoby się to nawet bardziej spektakularnie rozegrać niż na samych wyzwiskach. I dlatego żeby takie rzeczy nie miały miejsca musi u nas temat spowszednieć, tak żeby nie było wokół niego kontrowersji i problemów i nie był też np. narzędziem politycznej manipulacji i w tej chwili jesteśmy w takim momencie "przejściowym"

przemek90210

Nie, nikt nie ma prawa komuś nakazywać zachwycania się scenami seksu z dwoma facetami. Bo to ani estetyczne, ani ładne, ani ciekawe.

ocenił(a) serial na 9
divx_avi

Odczuwasz przymus oglądania takich scen? hmmm

przemek90210

Nie oglądania, tylko zachwycania się nimi. Jak w przypadku The Last of Us.

divx_avi

Rozumiem, że przyczłapałeś tutaj i zagaiłeś swoje "wicie-rozumicie", żeby podzielić się swoimi obsesjami i fobiami, o których bardzo chciałbyś porozmawiać, ale to filmweb, a nie konsylium lekarskie. :p

Na syndrom oblężonej twierdzy pomaga zazwyczaj regularna gimnastyka umysłowa polegająca na codziennym ćwiczeniu inteligencji poprzez m.in. właściwy dobór lektur, edukację, rozwiązywanie łamigłówek, etc. Z kolei na skołatane nerwy niezła jest ponoć kombinacja: meliska/ mniej telewizji/ więcej snu - zachowanie odpowiedniego balansu jest ważne, żeby nie pleść andronów jak Piekarski na mękach. Warto też czasem wyjść z piwnicy i zakosztować nieco ruchu na świeżym powietrzu - endorfiny sprawiają, że świat okazuje się całkiem znośnym miejscem do życia, mieniącym się milionem barw, a nie tylko kolorami tęczy i geje nie gryzą już tak mocno w Dudę, ba! można nawet odkryć guziki w pilocie i wpaść na szalony pomysł, żeby oglądać to, co się lubi, aby nie czuć się przymuszanym do zachwytów nad tym, czego się nie lubi i nie smędzić w koło Macieju o tym samym. :)

Spróbuję prościej: nie wchodzę do McDonald's i nie dosiadam się do stolików, żeby pierdzielić ludziom pochylonym nad kanapkami o tym, że nie lubię hamburgerów. :p

Polecam, Grzegorz Lato.

ocenił(a) serial na 10
divx_avi

Ale po co, pacanie, komentujesz serial, którego nie oglądałeś? Geje byli, są i będziemy. Pogódź się z tym i nie spamuj więcej takimi debilnymi wątkami.

scelium

Ja wiem że geje byli, są i będą, ale zaskoczę ciebie i ludzi z Netflixa, Disneya i HBO, nie każdy gej jest biedny i pokrzywdzony. Są tacy co krzywdzą innych.

ocenił(a) serial na 8
divx_avi

I dokładnie o tym jest ten serial, jakbyś obejrzał to byś wiedział XD Hawk nie jest pozytywną postacią.

divx_avi

Bredzisz strasznie.Jak serial czy film jest dobry to jest wysoko oceniany i tyle(ten serial jest oceniany wysoko zarówno przez widzów jak i krytyków).Było do tej pory mnóstwo seriali/filmów o tematyce LGBT które były oceniane średnio lub słabo(pierwsze z brzegu)np.Bros,Wieczny singiel czy też polski film Płynące wieżowce...więc bredzisz byle bredzić

divx_avi

A dlaczego niby w świetle tego serialu dobrze? Jest różnie … z pewnością historia piękna i smutna. Trudna miłość, straszne czasy …

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones