Nina Andrycz

6,8
322 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Nina Andrycz

Poza tym że była wybitną aktorką zwłaszcza teatralną (jej sławy nie ujmuję i chylę przed nią czoła) była też żoną Józefa Cyrankiewicza autora pamiętnych słów "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie" wypowiedzianych krótko po wydarzeniach poznańskich w 1956 r., żoną która u boku swego męża - zbrodniarza żyła jak królowa w tamtych ciężkich czasach pławiąc się w luksusach, kobietą która otwarcie i z dumą opowiadała w swoich książkach o dokonanych aborcjach nazywając siebie "bezdzietną z wyboru". Taką Ninę Andrycz chciałbym jak najszybciej zapomnieć

darba

W każdym artykule dotyczącym Niny Andrycz znajdziesz informacje o tym, że była żoną Józefa Cyrankiewicza. Wielokrotnie opowiadała o swoim mężu więc nie rozumiem tego sensacyjnego tonu. Pławiła się w luksusach w ciężkich czasach... Ja wiem, że Ty i wiele innych osób odrzucilibyście wszelkie luksusy i biedowali z ludem. Bez wahania zamienilibyście kawior na chleb z trocinami ;) Nacierpiała się w życiu, wiele przeszła podczas wojny, wyszła za człowieka, którego kochała. Nie rozumiem ludzi, którzy wartościują ludzi w ten sposób.

Co do aborcji to nawet nie chce mi się tego komentować. Była bezdzietna w z wyboru, co Ci do tego? Człowieku, naprawdę jesteś aż tak nieszczęśliwy w życiu? :P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
vladblad

To jak wyglądało życie , w tamtym czasie tego nie wiemy - nie możemy oceniać jakbyśmy sami zachowywali się w tamtych okolicznościach. Rozwiodła się więc raczej Ci, którzy żyją w sielance nie rozwodzą się .......
Była piękną kobietą , to też była i na oku wielu prominentów tamtych czasów....taka prawda...
Co do usuwania ciąży......niestety kiedyś było inne podejście ....a czy faktycznie to zrobiła....Raczej powiedziałabym, ze dla zainteresowania wielu sławnych ludzi powie wszystko dla zwrócenia uwagi ...w końcu artysta żyje z tego , że istnieje ....w mediach , tv

vladblad

Tylu ludzi dzisiaj cierpi głód. Zlizuje wodę z murów na ulicach. No wiesz, bezdomni, biedni, wyobcowani, bez dachu nad głową. Ofiary złego, kapitalistycznego systemu. Abortowane dzieci, zamrożone zarodki, weterani na głodowych emeryturach...
No już. Raz dwa, tyłeczek z przed komputera i na ulicę cierpieć razem z nimi! Jak możesz tak siedzieć? No jak?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
darba

No widzisz... A ja mam taki mały fetysz - lubię z nimi rozmawiać. Dlatego wciąż tu jestem, wciąż czytam te pseudopatriotyczne bzdury internetowych moralistów i nauczycieli życia. Chociaż czasami mi smutno.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
vladblad

Kupić by cię, Mądrości, za drogie pieniądze...

missaudmer

BOJĘ SIĘ!

missaudmer

popieram komentarz w 100%

vladblad

Vadblad pomylił forum. To nie jest forum historyczne. Co mają bohaterscy żołnierze podziemia do gry aktorskiej Niny Andrycz??? To jest forum filmowe.

missaudmer

Rozumiem, że ocenianie ludzi po rolach, które zagrali mówi więcej o wartościach, którymi się kierowali niż ich małżonek i styl życia?

darba

ciekawe czy w koncu dobrą datę urodzin wpisano bo myślałem już że w 1913 sie urodziła...

darba

Tutaj jest forum filmowe, jakie ma znaczenie to że NINA była żoną premiera?. Oceniamy tutaj aktorstwo.

ARBITER31

Aleś Ty moralnie niemoralna/y, Ty! ;)

missaudmer

Dziękuję za komplement:) POZDRAWIAM

darba

I to ja deklasuje.....byc zona takiego czlowieka.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones