Krystyna Janda

Krystyna Jolanta Janda

7,7
22 640 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krystyna Janda
maciekb80

To samo dzisiaj zauważyłem. Tylko Janda też w teatrze gra a Streep ma pozycję ikony. Ale jakaś tam analogia jest.

maciekb80

2 najlepsze żyjące aktorki :)

maciekb80

porównanie o tyle trafne, że M.Streep to ulubiona aktorka K. Jandy , ale ta druga myślę wywołuje wiekszy wachlarz emocji, ale może dlatego ze znam wiecej jej ról i jej gra w tzw kinie moralnego niepokoju /niektorzy nie lubia tej nazwy/ jest blizsza polskiemu sercu :) czy Meryl Streep grała w tego typu filmach? bo szczerze mówiąc nie wiem

nocna_filmweb

wywołuje większy wachlarz emocji? czy to konkurs na najbardziej egzaltowany i debilny komentarz? Janda to miernota przy M.Streep, ot co.

grezyl

pozwól mieć swoje zdanie kolego
u mnie wywołuje, a to moja opinia, a to jest forum, na którym je wyrażamy,
role Jandy sa dla mnie ważniejsze, a jej emocje bliższe
a twoja opinia o Jandzie jest skrajna, czyli jest białe i czarne? nie ma szarości?
dyskusja nie polega na tym, ale ja ci prawa uzywania slow 'deblilny' nie zabraniam, bo to jedynie o tobie swiadczy

maciekb80

Nie cierpię tej maniery zakompleksionych polaczków - "nasze polskie to, nasze polskie tamto, odpowiednik tego, zamiennik tamtego, a ta do tej podobna" - nauczmy się doceniać i szanować naszych rodaków bez konieczności przywoływania wyższych autorytrtów, do których oni ewentualnie mogą być podobni.

Albo określenia w stylu "Natalie Portman to współczesna Audrey Hepburn", nóż w kieszeni mi się otwiera!
Nie ma współczesnej Audrey, bo ona wciąż jest i będzie. Jedyna i niepowtarzalna.

interplaygirl

Przeczytaj swój post jeszcze raz i zastanów się kto tu ma kompleksy...

LEERY

ja? pewnie mam, ale na szczęście nie związane z kinem.

interplaygirl

a jednak

LEERY

Nie rozumiem twojej wypowiedzi o kompleksach. Ja się się całkowicie z wypowiedzią interplaygirl zgadzam. Powinnismy zacząć doceniać to co nasze. Również trzeba być świadomym indywidualności aktorów. Nie lubie zwłaszcza sytuacji kiedy porównuje się dwóch aktorów słynących z oryginalnego sposobu bycia. Jest to jakby zaprzeczeniem ich oryginalności...

coco29

przykro mi, że nie rozumiesz
żeby nie było nieporozumień - zgadzam się z tezami zawartymi w Twojej wypowiedzi
pozdrawiam

maciekb80

nie.

dona.marie

Myśle, że Krystyna Janda nie ustępuje Meryl Streep. Wydaje mi się, że niektóre role K.J. przeskakuja talent Meryl Streep, nie wspominając o teatrze. Powiedziałbym, że Streep to amerykańska Janda!!!!

prix22

zgadzam się z Tobą w 100 % :) udowadnia to szczególnie w swoich monodramach

maciekb80

Nawet ten sam typ urody ...

adammiks

dokładnie ja nawet widzę kryśke jako margaret tucher

maciekb80

tak, obie mają wspaniałą dykcję i typ urody

użytkownik usunięty
fajne_filmy

Zdecydowanie tak! Obie są świetnymi aktorkami, uroda ich też wydaje się być podobna.

maciekb80

Dokładnie o tym samym dzisiaj pomyślałam. Jest genialna!

maciekb80

Janda ma lepsze ciało, a Meryl się wstydzi pokazać;) Bo ma gorsze,hehehe

Obie 10/10 aktorsko

maciekb80

o ile się nie mylę to Krystyna Janda miała zagrać w filmie Wybór Zofii, w którym ostatecznie zagrała Streep. I dostała za niego oscara....

moniek_sz

skad taka wiedza??

maciekb80

woow ta informacja mnie powaliła. Swoją drogą obie są świetne i obie uwielbiam. Dla mnie Janda, to wręcz nasze dobro narodowe. Wspaniała aktorka, artystka.

maciekb80

skłoniliście mnie do poszukania czegoś o tym i zwaliło mnie z nóg odkrycie, którego dokonałam. po pierwsze, wiedzieliście o tym, że Krystyna Janda ma forum, an którym odpisuje internautom? I wklejam wam kilka adresów: http://www.krystynajanda.net/forum/viewtopic.php?f=11&t=82092 http://www.nadajemy.ie/artykul/id/605/Pierwsza-dama-polskiego-kina.html

moniek_sz

sądzę, że każdy, kto się interesuje tym co K.Janda robi, zna to forum doskonale i aktywnie w nim uczestniczy, to forum działa mocno - codziennie pojawiają się wpisy, na które Aktorka odpowiada, pisze ona też dziennik

maciekb80

Zdecydowanie nie! Nie rozumiem jak można je upodabniać do siebie. Streep jest wyjątkowa... to aktorka z powołania, a nie z przypadku jak to K. Janda... ją obsadzał wyłącznie Wajda to jest jego gwiazdeczka i tyle. Dla mnie Janda sobie bardzo słabo radzi na ekranie.

No człowiek tu chce juz sie kłaść spać a tu takich rzeczy sie dowiaduje, że Janda to Streep, że ta sama uroda, że Janda przerasta talentem Streep, ludzie nie osłabiajcie mnie prosze. Bardzo bym chciała, zeby znalazł się choć jeden filmowy łeb, który podobnie myśli jak ja....

Fudzi

A wiesz o tym że to ona mogła zagrac w "Wyborze zofii" ponieważ została zaproszona na castingi do ameryki,niestety uwczesne władze nie dały jej wizy i tak marzenia o oscarze prysły

maciekb80

Nie ma co gdybać -mogła- nie mogła. Ja nie mierze talentu Oscarem, bo jak wiadomo nie on czyni aktora. Wątpię, że mogłaby dostać taką role... jestem wręcz pewna, że nic by z tego nie było. Poza tym co z tego, że chciała wziąć udział w tym castingu?

Dodam jeszcze tylko, żeby ktoś mnie tu źle nie zrozumiał, nie mam zamiaru K. Jandy negować. Jedynie bardzo mnie zdziwiło przyrównywanie jej z M. Streep. Toż to oksymoron ;)

Fudzi

Po pierwsze casting został jej zaproponowany.Nie myśl sobie że to był casting typu "każdy moze" tylko taki w którym to producenci i reżyserzy decydowali o tym kto ma w nim wystąpic.Po drugie trzeba mieć niesamowicie dużo tupetu żeby stwierdzac na forum publiczny że "jestem wręcz pewna,że nic by z tego nie było".Pewna to możewsz być jedynie tego że kiedyś umrzesz.This is it

maciekb80

Trafiłeś.. tupet to ja mam ;) ale nic złego nie powiedziałam, bo przecież w filmie nie wystąpiła. No dobrze, zmykam z tego forum.

A pewna jestem wielu rzeczy.

maciekb80

Nie.

_surreal_

Patrz szerzej

maciekb80

Nie ma co porównywać. Janda to 10 poziomów gorsze aktorstwo.

lestek190

chyba se jaja robisz

maciekb80

Poważnie mówię. Nie rozumiem tych wszystkich zachwytów nad Jandą i ogłaszania jej najlepszą polską aktorką. Jest słaba po prostu i wielu aktorkom, w tym polskim nie dorasta do pięt. Jej manieryzm mimo, że na początku może się podobać po jakimś czasie staje się nudny i monotonny. Bardzo często pani Janda zamiast wczuć się w rolę tworzy z postaci, które ma grać samą siebie. W rezultacie każdy film to dzieło w którym postaci grane przez nią są do siebie bardzo podobne, wręcz czasami identyczne. To chyba wystarczające argumenty by przedstawić niepodważalną wyższość Meryl Streep nad Jandą.

lestek190

"Jest słaba po prostu i wielu aktorkom, w tym polskim nie dorasta do pięt"

to skad pelne teatry i godzinne kolejki po wejsciowki na jej spektakle? tyle osob sie myli? tyle sie nie zna?
juz o nagrodach nie wspomne, bo wtedy zwykle polscy sceptycy sugerują pupilostwo czy wlazenie w tylek komu trzeba

aktor, pamietaj, nie wystepuje tylko w filmach, mimo ze jest to FILMWEB to ocena aktora powinna uwzgledniac wszystko, co robi

Jandy mozna nie lubic, ale nazywać ja słaba aktorką to ingorancja

nocna_filmweb

W takim razie jestem ignorantem, który nie rozumie porównywania Jandy do Meryl Streep :)

lestek190

ale zauważ, że ja sie wcale nie odnioslam do porownywania, tylko do oceny Jandy jako aktorki, jej samej bez porównań, mój post nie ma niczego wspólnego z MS, poniewaz uwazam, że samo porównywanie jest dyskusją bez konca i pewnie bez konkluzji, może nawet bez wielkszego sensu

maciekb80

Meryl Streep potrafi się wcielić w każdą postać. Janda całe życie gra tylko jedną rolę - gestykulującej neurotyczki.

Aldon

A w ilu filmach widziałaś Jandę? A widziałaś ją w teatrze? Sadzę, że nie. Więc niesprawiedliwym jest wydawanie takich sądów. Wybierz się do teatru Na SHIRLEY VALENTINE lub DANUTĘ W. Zobacz jakiś teatr TV z Jandą np OD CZASU DO CZASU albo BOSKĄ
Miłego oglądania

jolanta

W teatrze jest dokładnie taka sama.

Aldon

W jakich sztukach ją widziałaś?

Aldon

Powtarzasz utarte bzdury. Porównaj proszę rolę u Barańskiego "Parę osób, mały czas" z taką Agnieszką u Wajdy. Tak samo zagrane? xd
Z K.Jandą jest trochę jak z M.S. Często się mówi o M.S., że to aktorka o wielkim talencie, ale czy najwybitniejsza? No nie. Na pewno obie mają OSOBOWOŚĆ.

Myszkin_filmweb

Demagogia.

Aldon

Zarzuciłeś Jandzie, że zawsze gra histeryzujące neurotyczki. To jak to jest z tą Jadwigą Stańczakową z filmu Barańskiego? albo rola u Zanussiego "W ukryciu"? Obronisz swoją tezę? Elżbieta Biecka z "Granicy"? albo ciekawa rola u Szabo w "Mefisto"? e?

maciekb80

Nie, nie uważam tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones