Krystyna Janda

Krystyna Jolanta Janda

7,7
22 606 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krystyna Janda

Aspiracje, aspiracje

użytkownik usunięty

Widziałem Krystynę Jandę w wielu filmach. Zawsze odbieram ją jako zakochaną w sobie
rozhisteryzowaną pretensjonalną recytatorkę z silną wadą wymowy, o potężnych aspiracjach. Janda
zaistniała przede wszystkim za sprawą nieznośnego egocentryzmu; kradnąc scenę, a ściślej:
skupiając uwagę widza na swojej egzaltacji, skutecznie zagłusza całą wewnętrzną prawdę, cały
autentyzm partnerów. Uważam jej aktorstwo za trywialne, jednowymiarowe, płytkie i męczące.

uważam podobnie i też nie rozumiem skąd ten zachwyt nad nią. Ona ma taką manierę grania, która nie pozwala się skupić na tym, co gra, bo w oczy rzuca się tylko, jak gra. A Janda gra zawsze jak Janda.

Z przykroscią się godzę z tą opinią. Wystarczy obejrzeć "człowieka z marmuru" by odnieść wrażenie że po prostu odjechała w niektórych momentach. Rozmowa w helikopterze to jeden wielki krzyk w miejscu gdzie winna po prostu mówić głośno. Nie wyobrażam sobie gdyby miała rzeczywiscie w tym momencie naprawdę krzyknąć. Ona przypomina mi pianistę który ciągle gra forte i allegretto furioso. No nie da tak się grac wszystkiego. Bolą oczy, uszy i generalnie źle się ogląda. Mam wrażenie ze ona doskonale gra tam gdzie gra samą siebie.

użytkownik usunięty
erbass

W wykonaniu Jandy nawet najsubtelniejszy szept brzmi jak allegretto furioso.

"Parę osób, mały czas" tu też trywialnie i nadekspresyjnie? A "Tatarak"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones