Igor Przegrodzki

7,8
6 278 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Igor Przegrodzki

NIe będzie drugiego takiego dziekana, jak Pan Igor, we Wrocławskiej PWST. Specyficzny styl mówienia, specyficzny humor, specyficzny ubiór, specyficzny styl bycia. Tylko nieliczni mieli okazję być jego uczniami.
Mogę przytoczyć kilka anegdot z życia szkoły w czasie jego dziekanatu:
1. Text wypowiedziany przez niego w czasie egzaminu ze scen klasycznych, studenci grali coś Fredry:"Przypominam, że to komedia!"
2. Text do Wojciecha Kościelniaka, aktualnego profesora we Wrocławskiej PWST: "Kościelniak, ale ty jakiś niedojebany jestes".
2. Do pewnego młodzieńca: "Genialny chłopak, genialny, szkoda, bo ladny...". NIestety pogniewał sie na szkołę i powiedział, że więcej jego noga nie przestąpi progu tej szkoły...

lecterm

Zgadzam się z Tobą całkowicie, że był najlepszym prodziekanem wydziału zamiejscowego krakowskiej PWST...
W ogóle dla mnie to jeden z ostatnich wielkich aktorów scen polskich!

A z wykładowców...jeszcze Jerzy Bielunas :)))) i pan Jerzy Szejbal...No i pan Kozłowski od pantomimy! Ale On, Igor P. - always the best!

Pozdrawiam, j.

Vena_Poetica

Schejbal, oczywiście :((( Chyba miałam zły dzień!

Vena_Poetica

Nie zapominajcie o Paniach: Marii Zbyszewskiej, Idze Mayr i - jeszcze obecnej - Teresie Sawickiej.

jozafat

Nie zapominamy ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones