Andrzej Wajda

Andrzej Witold Stanisław Wajda

7,5
7 841 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andrzej Wajda

że każdy jego film oznaczony jako wybitny i ważny dla polskiej kinematografii jest ideologiczny.
Wajda nigdy w życiu nie zrobił dobrej komedii, dobrego dramatu, dobrego thrillera, dobrej obyczajówki bez zaangażowania ideologicznego. Dlatego uważam, że nie można, jak to się w ostatnich dniach powtarza, uważać go za najwybitniejszego polskiego reżysera ever. A swym ostatnim, jak niestety można przypuszczać, filmem udowodnił, że jest propagandystą. Smutny koniec.

sweet_anger

"Niewinni czarodzieje", "Brzezina" i "Panny z Wilka" też są "zaangażowane ideologicznie"?

sweet_anger

"Niewinni czarodzieje" - racja, toż to polska nowa fala! Wielkie zaskoczenie, bo również miałem podobną opinię o Wajdzie. Ale widać, byłem w błędzie.

Swoją drogą nie lubie polityki w kinie, bo 90% takich filmów jest właśnie jakąś formą propagandy. Są stronnicze i piorą ludziom mózgi. Na lewo, na prawo, nie ważne. Prawda z reguły jest po środku i wolę oceniać ją samemu, niż kupować opinie reżyserów.

kangur_msc_CM

Polecam świetną komedię "Przekładaniec":)

sweet_anger

Nie widzę żadnego "problemu z Wajdą". Najwyżej - problem z Polakami. Bo to, jaką ma ocenę obecnie "Wałęsa", nie tyle świadczy o tym filmie, co o naszych rodakach.


marscorpio

się wygłupiasz znowu, krotochwilancie jeden. Fakt , że ocena "Wałęsy" jest za wysoka, ale to nie powód , żeby zaraz psioczyć na rodaków.

Ostatnio zgubiłem portfel w metrze, a pewien miły Pan go znalazł i przyniósł mi do domu w stanie nienaruszonym. Polacy są spoko.

i od razu tlumaczę - "są spoko" to znaczy, że są: zacni, szlachetni, uprzejmi i kulturalni { wiem ,że troche przesadziłem, ale niech już tak zostanie}

HRA

HRA, idź do dziewczyny, narzeczonej, żony czy kochanki. Ktokolwiek to jest, zaniedbujesz Ty tę Panią.

marscorpio

bzdury i jeszcze raz bzdury. Moja dama właśnie leży koło mnie cała w skowronkach.

za to ty jesteś ostatnio bardzo żle nastawiony do ludzi a filmwebowiczów w szczególności.

Jak masz złe dni to podeślę ci jakiś dobry trunek, bo pomimo ,że prawie w niczym się nie zgadzamy to na mnie zawsze można liczyć.

Doceń to....

HRA

Twoje wyobrażenie o moim nastawieniu do ludzi, w tym filmwebowiczów, jest żadne. Wśród rozmówców znajduję samych przyjaciół. Oczywiście, oprócz kilku, z którymi znajomości zawierać nie zamierzam.

Natomiast co do mojej tu aktywności - toż ja jedynie piętnuję ludzką głupotę, nic więcej. Ot, ogląda taki jeden z drugim infantylne seriale, a potem wydaje się mu, że ma "poglądy".

A co do tej Pani - mitoman z Ciebie.

Co do trunków, możesz zaproponować kilka. Obaczym, czy przynajmniej w tym zakresie masz rozeznanie.

marscorpio

Daruję sobie dzisiaj polemiki z tobą . Brak ci formy, brak humoru i brak "jaj" co trochę mnie zdumiewa , bo zawsze miałem cię za bystrzachę.

"Wśród rozmówców znajduję samych przyjaciół." - ty to dopiero jesteś mitoman.

Trzymaj się. Miłego wieczoru.

HRA

">Wśród rozmówców znajduję samych przyjaciół.< - ty to dopiero jesteś mitoman."

Nie spodziewam się, że pojęcie "statystyki" cokolwiek Ci powie.

Aha, trunki. Obiecałeś. Chciałbym poznać, czy Twój gust w sprawie alkoholu pokrywa się z tym w sprawie seriali.

Pozdrawiam.

marscorpio

za to tobie pojęcie " statystyki" w tym przypadku mówi za wiele.
No nie bądz juz złośliwą zołzą.

Pozdrawiam

HRA

Nie dałeś wódki, więc co mi zostało? Obiecujesz, że polejesz, a potem nie dotrzymujesz obietnicy. Nic mnie bardziej nie wnerwia, niż niewypite przyoobiecane "trunki". Tzw. pewniaki. Niby już były, a się zmyły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones