Andrzej Wajda

Andrzej Witold Stanisław Wajda

7,5
7 829 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andrzej Wajda

na wielkie twórczości aka wypociny p. Wajdy nikt nie zwróciłby uwagi.... wciąż mam żal za
rozpoczęcie sporu i podzielenie Polaków przez Twój list odnośnie pochówku śp Lecha
Kaczyńskiego i za schrzaniony film KATYŃ ... nie wzruszył nic a nic

"Zmuszanie nas do chodzenia w czasie lekcji"... Chcesz powiedzieć, że wolałbyś lekcje? Niesamowite... Zaś owego sporu nie rozpoczął. Spór już trwał, gdy Wajda zabrał głos. Zaś zarzut, że to owy list podzielił Polaków i sprawił, że 63% (wg sondażu OBOP z września 2010) nie popiera lokalizacji pochówku śp. prezydenta jest... Z jednej strony śmieszny, z drugiej to niezły komplement dla Wajdy - że niby jest tak poważany i opiniotwórczy. Wreszcie - na wypociny Wajdy uwagę się zwraca (choć zwłaszcza na starsze wypociny, fakt)... I tobie polecam zwrócić na nie uwagę jak już odkryjesz, że kino to nie tylko Hollywood, bo póki co twoje ulubione pozycje mówią same za siebie.

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

no szczerze wolałem się pouczyć czegoś... albo najlepiej pójść do domu. A o moich ulubionych filmach nie warto rozmawiać bo jakoś każdy ma inne upodobania. Więc oszczędź sobie czasu i wysiłku na klikanie w klawisze komputera

to się poucz bo chyba jesteś lekko niedouczony skoro piszesz takie bzdury. Wajda jest wybitnym twórcą jak na nasze warunki, tyle w temacie. Nie jest geniuszem ale jak coś robi to zawsze robi przynajmniej dobrze.
Nie rozumiem dlaczego ludzie, którzy czują niechęć do danego gatunku oglądają na siłę filmy i później piszą takie brednie. Oglądaj se gulczasa, piratów z karaibów czy szybcy i wściekli jak lubisz i pisz sobie na ten temat co chcesz. Wajdę zostaw w spokoju. Jak przeżyjesz w życiu swoje i dorośniesz docenisz jego twórczość, która nie ma na celu zabawienie kogoś na chwile tylko przekazanie ważnych treści. Tyle w temacie.
Poza tym widzę że ty z tych od krzyża. Człowieku nie pisz tu o polityce bo to drażliwy temat. Nie interesuje mnie co kto ma do powiedzenie nt Lecha Kaczyńskiego - jestem na portalu filmowym a w życiu mam większe problemy niż LK.
Oceniam Wajde za to co zrobił dla filmu, oglądałem kilka jego dzieł i uważam że jest bardzo ważną postacią.

użytkownik usunięty
gacek776

a czy to coś złego, że ja od tych od krzyża ? Uważacie się za lepszych ci co odlewali się pod krzyżem ? To źle że odwołuję się do wartości religijnych, do kultury, do umiłowania tego co nazywamy rodziną.... To że pragnę poznać prawdę nie tylko o tym jak zginął prezydent, ale również inni posłowie PiS, PO, SLD, itd. .... kto wie co tam się stało... katastrofa w Lockerbie też niby miałą być zwykłym wypadkiem... aż znaleziono malutki chip od detonatora...z drugiej strony czego mam się spodziewać po kraju niedemokratycznym (Rosja), gdzie nawet po 50 latach ten kraj nie potrafi przyznać się do zbrodni Katyńskiej, nie potrafi odtajnić wszystkich akt... kraj gdzie na urodziny Putina morduje się jego największą polityczną przeciwniczkę- Politkowską (zbieg okoliczności ??) ? Mi chodzi o Wajdę jako o reżysera ... wybacz ale schrzanił totalnie Katyń, mam mu to za złe, że kompletnie mnie nie poruszył ten film... fakt może ostatnia scena trochę przeraża. Ale ja powinienem płakać na takim filmie ... Bez muzyki, już film Różyczka mnie poruszył...muzyka jest podstawą emocji w filmie...

Nie interesują mnie te dwie deski stojące pod pałacem, o które biją się masy ogłupiałych ludzi. Nie interesuje mnie co się stało z tym zakichanym samolotem i nie mam zamiaru udawać że jest inaczej. Mam głęboko w 4 literach całą politykę i nasze złodziejskie elity. Nie jestem hodowcą trzody żeby interesowały mnie świnie przy korycie.
Nie będę płakał po tych ludziach bo wielu moich bliskich też odeszło i każde łącznie z państwem zamiast pomóc kopał mnie w dupę. W całej tej tragedii najbardziej szkoda tej garstki naprawdę zasłużonych, o których się nie mówi bo na tym nie da się zbić kapitału politycznego. Zostaw więc swoje małe polityczne zacietrzewienie pod krzyżem, między swoimi a tutaj wznieś się poza podziały i oceń Wajdę jako człowieka filmu. Wiem że szkoła ojca tadzia i prezesa kaczyńskiego wymusza pewne zachowania ale liczę na twoją inteligencję.

"wybacz ale schrzanił totalnie Katyń, mam mu to za złe, że kompletnie mnie nie poruszył ten film... fakt może ostatnia scena trochę przeraża."
To jest twój jedyny argument dlaczego Wajda i katyń jest be. Czy ty się słyszysz? Mam twoje poruszenie tam gdzie całą politykę. Nie rozumiesz że twoje poruszenie ma g... do rzeczy? Jak cię film nie poruszył to się przejdź po krakowskiej nowej hucie o 22 - może to cię poruszy.

Masz uczulenie na Wajdę tylko dlatego że nie wielbi Pisu więc nie jest prawdziwym polakiem. Wystarczy spojrzeć na twoje wypowiedzi w innych tematach. To jest żałosne żeby taka banda ogłupiałych baranów nawet na filmwebie wylewała swoje niewyżycie polityczne (oby tylko polityczne)

TO PORTAL O FILMACH. NIE O POLITYCE WIĘC ZOSTAW POLITYKĘ ZA DRZWIAMI!!

użytkownik usunięty
gacek776

powiem tyle.. rozpisałeś się tak, a jedyne co z tego jest sensowne, to nic ... Jeżeli masz wszystko gdzieś, to naprawdę oszczędź mi czasu na czytanie twoich kolejnych komentarzy i zajmij się własnymi sprawami. No tak czy nie ?

Szkoda że w szkole nie uczą merytorycznej dyskusji. Mam wrażenie jakbym dyskutował z 10 latkiem, w sumie kto wie czy się nie mylę.

użytkownik usunięty
gacek776

Dokładnie o tym samym pomyślałem

No to dobrze że masz świadomość poziomu swojej wypowiedzi.

użytkownik usunięty
gacek776

no właśnie mi chodzi o twoją wypowiedź

Każdy ma inne upodobania - naturalnie! Ale owe upodobania zmieniają się z wiekiem, czasami całkiem szybko. Znam to z doświadczenia - gdy sam miałem te naście lat, też "kino" oznaczało dla mnie "Hollywood", dodatkowo oglądałem głównie filmy rozrywkowe, ambitniejsze zazwyczaj jedynie z ciekawości (bo np. Oscary dostał). I w którymś momencie, chyba gdzieś koło matury, zapragnąłem czegoś więcej, poszerzyłem nieco horyzonty i pokochałem kino w całej rozciągłości krajowo-czasowo-gatunkowej. Jeśli i z tobą tak będzie (czego ci życzę), to polecam zapoznać się ze starszymi "wypocinami" Wajdy, zwłaszcza że niektóre z nich, jak "Popiół i diament" czy "Ziemię obiecaną", wręcz wypada znać, by być człowiekiem "na poziomie". Póki co zaś bez urazy, ale nie masz podstaw by oceniać twórczośc Wajdy jako całość, bo te kilka jego najnowszych "wypocin" (nie mogących niestety się równać ze starszymi), na które was zagonili ze szkoły to tyle co nic. Pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones