PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868783}

Wonka

6,6 34 033
oceny
6,6 10 1 34033
6,2 25
ocen krytyków
Wonka
powrót do forum filmu Wonka

Dawno żaden film nie sprawił, że wyszłam z kina tak rozczarowana i zła że poświęciłam czas na takie płaskie i przewidywalne kino.
Historia taka sama jak każda, bez ujęcia w ciekawy sposób. Bohaterowie byli bez wyrazu, muzyka tragiczna.
Efekty specjalne, które mogły robić wrażenie 100 lat temu?
Trochę czekolady na końcu i tak poza tym to nic?
Film zupełnie ciemny, nie kolorowy jakoby się można tego spodziewać.
Aktorsko każdy wydaje się przerysowany w sposób irytujący a główny bohater wonka i jego „przyjaciółka” odwrotnie aż za wątli.
Użycie dźwięku fortepianu w każdym momencie, kiedy miało być powiedziane coś ciekawego aż sprawiało, że marszczyłam czoło.
Ten film nie ma nic wspólnego z barwną opowieścią o grupie indywidualnych bohaterów którzy udali się razem do fabryki Wonki w filmie Charlie i fabryka czekolady.
Nowa odsłona nie opowiedziała historii w ciekawy sposób, wręcz wyłudziła na ludzkiej nostalgii chęć pójścia do kina na nową wersję. Kto by się spodziewał że tak barwna historia, która mogłaby stworzyć nowe piękne i kolorowe uniwersum była tak nudna i szarobura.

angela0319

Dlaczego film miałby mieć cokolwiek wspólnego ze słabym Charliem i fabryka czekolady skoro to jest prequel adaptacji z 71ego, jedynej słusznej. I naprawdę uważasz, ze wystawienie filmowi 1/10, oceny zarezerwowanej dla największych gniotów jest poważne i wiarygodne?;)

ocenił(a) film na 4
Lukasz641

Ten film to jedna wielka porazka, obejrzalem go w ciagu 30 minut przewijajac.

Damiann17

„W ciągu 30 minut przewijając” i „obejrzałem. Wybierz któreś, bo to się wzajemnie wyklucza.

Lukasz641

Ziomek, prujesz się pod każdym komentarzem, który nie zachwyca się nad tym filmem XD Sam tworzyłeś ten film? Poza tym nie wiem co Ty masz do wersji z Deppem, moim zdaniem dużo magiczniejszy klimat niż w tej bajeczce

olgaLG1

Pruje się pod każdym komentarzem, który nie zachwyca się nad filmem”xd Kłania się czytanie ze zrozumieniem. W którym miejscu wypowiadałem się na temat jakości filmu Wonka? Proszę, wskaż mi jedno takie miejsce. . Bo jedyne co robilem, to informowałem ignorantów, którzy najwyraźniej znaja tylko film Charlie i fabryka czekolady i nie wiedzą ze jest taki klasyk jak Willie Wonka i fabryka czekolady, którego prequelem jest rzeczony Wonka. A to trzeba być „znafcą”, żeby obejrzeć film i nie wiedzieć czego prequel się ogląda, a potem pisac śmieszne żale na Filmwebie, ze film nie zgadza się z wersją Burtona. Co mam do wersji z Deppem? To, ze w porównaniu z Willym Wonka i fabryka czekolady jest  słaba, i jest taką wydmuszką zrobiona pod gimbazę, która lubi efekty komputerowe stad cały film jest zrobiony na green screnach, na które nie da się patrzeć. A rola Deppa w porównaniu z wersja Gene’a Wildera jest po prostu średnia.

Damiann17

To zdecyduj się czy obejrzałeś go czy przewinałęś w 30 minut, bo to się wzajemnie wyklucza.

ocenił(a) film na 6
Lukasz641

Popieram! Jak można przelecieć wzrokiem 1/4 filmu i po tym go ocenić, słaaaabo

ocenił(a) film na 8
Damiann17

film porażka, bo obejrzałem 30 min przewijając....k**wa chłopie:)

ocenił(a) film na 4
Pawelius

W celu oceny filmu nie trzeba oglądać go całego, to nie dramat czy kryminał, w którym śledzenie wszystkich wątków i szczegółów jest arcyważne.
Muzyka była beznadziejna, gra aktorska Wonki mnie nie powaliła, wyjątkowo aktor nie pasował do tej roli, wątki były nudne, próba utopienia w czekoladzie przez 3 biznesmenów nie wywołała we mnie żadnego stresu związanego z tym, że główni bohaterowie mogą zaraz umrzeć. Jedyna w miarę ciekawa postać w całej historii to pomarańczowy ludek, jakiś minimalnie zabawny element chociaż wprowadził, bo film ni to zabawny ni to wzruszający nie wywolał we mnie żadnych szczególnych emocji. W książce Wonka był trochę antyspołeczny, nielubiący dzieci, a tutaj jak Wonka zachowuje się jak charyzmatyczny ekstrowertyk kochający cały świat. Najbardziej zbliżoną wersją do książki był film z Deppem; remaki filmów często są albo świetne albo beznadziejne - ten się zalicza do drugiej kategorii. Ten film nie ma nawet nic wspólnego z książką, więc nie rozumiem nadania mu takiego tytułu.

ocenił(a) film na 8
angela0319

I dałaś 1? Myślę, że o przesadzona krytyka. Film spoko, z dzieciakami można obejrzeć, muzyka ok. Serio ogarnij się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones