PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1491}
6,7 7 296
ocen
6,7 10 1 7296
6,3 7
ocen krytyków
Weiser
powrót do forum filmu Weiser

Chyba cała atrakcja polega właśnie na tym, że tajemnica nie wyjaśnia się i historia daje pole do własnych interpretacji i domysłów. Na przykład takiej, że Weiser, na co dzień dręczony przez opiekuna, który się nad nim znęcał, szukał wyzwolenia w tych swoich szaleństwach, a igranie z życiem było dla niego oznaką wolności. Uwolnieniem była dla niego śmierć, albo sfingowany wypadek. Znamienna na przykład odnaleziona stara płyta, jakiegoś kompozytora (nie zapamiętałam kto to był), który zaginął i nie odnaleźli jego ciała. Może się wzorował tą postacią. Nie wiadomo w sumie nic o Pawle i jego dzieciństwie, rodzicach. Być może postać Weisera sobie wymyślił, cierpi na jakieś urojenia. W końcu sprawdził, że nikt taki nie mieszkał pod jego adresem... Ciekawe, czy w książce jest więcej wskazówek, bo nie czytałam

ocenił(a) film na 6
joa_sik79

W pełni się zgadzam, z tą jednak różnicą, że dla mnie ''Weiser'' jako całość jest niezły i nic więcej.
Każdy może interpretować go w jaki tylko sposób chce. Minusem dla mnie, jest zbyt obszerne pole popisu wspomnianej interpretacji.
Poza tym ''teraźniejszość'' mnie nie ''kupiła'', w przeciwieństwie do magii dzieciństwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones