PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1491}
6,7 7 301
ocen
6,7 10 1 7301
6,3 7
ocen krytyków
Weiser
powrót do forum filmu Weiser

wpisałem sobie go na listę filmów do oglądnięcia. Wczoraj zobaczyłem i nie kryję rozczarowania. Owszem zdjęcia są faktycznie dobre (na Dolnym Śląsku jest multum ciekawych miejsc do kręcenia filmów!), obsada aktorska również. Ale treść??? Niby widz jest karmiony jakąś tajemnicą której tak naprawdę nie ma. Kondrat przez cały film szaleje aby dowiedzieć się coś o Dawidku i na koniec się okazuje, że nic się na jego temat nie dowiedział więcej niż wcześniej o nim wiedział... Niedawno widziałem "Dziewczynę z tatuażem". Tam też chodzi o tajemnicę z przeszłości dotyczącą lat 60 (tak jak w "Weiserze"). Ale w ostatnich 15 minutach filmu wszystko się całkowicie wyjaśnia i tajemnica z początku filmu zostaje rozwiązana, zresztą w zaskakujący sposób. Zastanawiam się czy poza tym że Dawidek był Żydem w "Weiserze" była w tym filmie jakaś tajemnica? Czasem w filmach reżyserzy dostają do wyboru swoje interpretacje dziwnego końca. W przypadku "Weisera" uważam, że widz został mamiony, a na końcu oszukany. Być może lektura książki wyjaśni mi coś więcej i okaże się, że film nie dorasta do książki. Film dostał sporo nagród ale chyba głównie z tego powodu, że w latach 90. kinomatografia polska była tak uboga, że każdy film w którym zaprezentowano jakiś efektowny wybuch miał szansę na nagrodę... A może film byłby ciekawszy gdyby zrealizowali go Amerykanie? Nie polecam!!!!!!

ocenił(a) film na 6
Rybnikers

Gdyby Amerykanie go zrealizowali..... chyba lepiej nie :). Skończyłoby się na seksie bohaterów i powiewającej fladze - amerykańskiej ,mimo iż rzecz dzieje się w Polsce. Myślę,że nagrody dla tego filmu wynikały głównie z racji tego ,że został nakręcony na podstawie książki ,która bądź co bądź daje szersze pole manewru do naszych domniemywań o całej historii. Paweł Huelle artysta i hulaka :) ma swój własny styl przekazywania czytelnikom swoich myśli i wyobrażeń. Ja jestem za młoda chyba aby go w pełni zrozumieć,jednak nie ulega wątpliwości ,że Weiser może być bliższy osobom z tego dokładnie regionu . W książce pewne miejsca są opisane z niebywałą skrupulatnością. Dla mnie ,osoby,która spędzała w tych miejscach swoje dzieciństwo ma to swój urok i pewną magię. O miejscach ,które przestały istnieć od czasu powstania książki czy tez przedstawionej historii wiem sporo od mojej mamy i babci ,więc może dlatego mam do tego filmu ,a przede wszystkim książki duży sentyment.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones