PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1491}
6,7 7 301
ocen
6,7 10 1 7301
6,3 7
ocen krytyków
Weiser
powrót do forum filmu Weiser

Nie czyłem ani książki,ani nawet recenzji z tego filmu.Nieprzygotowany obejrzałem ten film.Dla mnie ten film urywa sie jakby w połowie zupełnie niczego nie wyjaśniając.Ktoś powie,że włąśnie o to chodzi aby widz dopisał sobie dalszą historię,ale Marczewski nie rzuca nam tropu,nie daje czegoś co byłoby jakąś alternatywą,możliwością odgadnięcia prawdy.Być może wcale nie o to chodziło,ale jako widz czuje pewnien niesmak w sensie takim,że nie dano mi szansy abym chociaż sam próbował poznać jakąś wersje wydarzeń.Film jest dobrze zrobiony,dzieci grają znakomicie,cudowne plenery,tylko to zakończenie nic nie mówiące,jakby scenarzyście zabrakło inwencji...

ocenił(a) film na 8
thanau

Zdecydowanie się z Tobą nie zgodzę. Podobnie jak Ty obejrzałam ten film bez przygotowania i myślę, że właśnie dzięki temu mogłam go odebrać we "właściwy"(tzn. mój własny i subiektywny) sposób. Według mnie,Marczewski daje nam trop, porusza najistotniejsze wątki, nie interpretując ich. To jego wizja książki Pawła Huelle, która także nam pozostawia dowolność. Jak dla mnie była to przepiękna i wzruszająca historia o tęsknocie za utraconymi bezpowrotnie czasami dzieciństwa. Próba ucieczki głównego bohatera przed dorosłym życiem. Teraz po przeczytaniu książki uważam tak samo, chociaż na pewno moje spojrzenie na problematykę całej powieści jest znacznie "szersze".
Cudowny film z zakończeniem, które tak naprawdę mówi i pokazuje nam więcej niż może się pozornie wydawać...

thanau

Film w prawdzie kończy się w momęcie gdzie można by dalej ciągnać fabułę .
Ale ja uwazam ze ta zagadkowosc , brak odpowiedzi na wszystkie pytania daje temu filmowi coś wyjątkowego i wzmaga odczucia widza . Film jest bardzo dobry

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones