PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1491}
6,7 7 294
oceny
6,7 10 1 7294
6,3 7
ocen krytyków
Weiser
powrót do forum filmu Weiser

Są książki trudne do zekranizowania, ale mające wielki potencjał filmowy. Weiser Dawidek to tekst
tak obrazowy, że aż prosi się o kinową adaptację. To ryzykowne zadanie wyszło jak wyszło.
Film, w mojej ocenie, jest całkiem przyzwoity, jednak jeżeli mowa o ekranizacji to jest ona
naprawdę denerwująca. Rozumiem, że film to nie kalka tekstu, ale niektóre elementy po prostu, aż
bolą. Zmiany nazwisk, postaci, fabuły... to wszystko spłaszczyło piękną wielowymiarowość i
wielowątkowość dzieła Pawła Huelle. I jeszcze realizacja filmu w innym miejscu, aniżeli akcja
powieści miała miejsce. Czasem to nie jest ważne jednak na pewno nie w przypadku Weisera.
Zamienić morze na jakiś strumyk to, doprawdy, nadużycie.

vivresavie

No niestety, zgadzam się. Nie czytałam komentarzy. Oglądając myslalam, ze chociaż cokolwiek zostanie z książki. Jakże sie myliłam. Wszystko jest inaczej. Moze to dobry film, nie przeczę, ale na pewno nie ma nic wspólnego z książką Pawła Huellego. Powieść była dobra. To jest coś, co mnie wymęczyło i zniechęciło. Gdyby ten film powstał sam w sobie, moze oceniłabym go inaczej. Ale jeśli patrzę przez pryzmat książki (a tak patrzy zapewne każdy kto kojarzy tytuł), jestem bardzo rozczarowana.

ocenił(a) film na 7
Szarobure

Dokładnie takie było moje wrażenie po pierwszym obejrzeniu filmu. Niestety.

ocenił(a) film na 6
Szarobure

Również patrzę przez pryzmat książki i byłem bardzo zawiedziony że tak wiele zostało zmienione, chociażby na miejsce kręcenia filmu wybrano Dolny Śląsk a nie Gdańsk. Gdy powstawał film można było wykorzystać miejsca opisane w książce a dziś już nie istniejące, które mogły być użyte chociaż jako smaczki skierowane w kierunku czytelnika.
Film niby starał się być inny niż książka ale jednak pewne sceny próbowano żywcem z niej skopiować.
Ostatnio obejrzałem film ponownie tylko ze względu na jego cyfrową rekonstrukcję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones