PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509760}

Sponsoring

Elles
5,2 48 886
ocen
5,2 10 1 48886
4,8 22
oceny krytyków
Sponsoring
powrót do forum filmu Sponsoring

Najbardziej poruszyła mnie scena jak Charlott uprawia seks z młodym klientm, uśmiechają się, przytulają, mogliby być zwykłą parą. No a potem on się ubiera, wyciąga plik banknotów z kiszeni, wyciąga tylko dwa czy trzy i rzuca jej na łóżko obok. Według mnie w tym momencie widać najlepiej brak szacunku mężczyzn do prostytutek. No bo one chyba były prostytutkami.

betweentwolungs

Kiedy oglądałam tą scenę myślałam, że to jej wcześniej wspomniany chłopak, po czym ''rzucił'' jej na łóżko plik banknotów w sposób w jaki płaci się zwykłym,burdelowym prostytutkom. / One nie nazywają się prostytutkami, tylko dziewczynami do towarzystwa. Nie są typowymi dziw*kami.

ocenił(a) film na 4
KLAUDIA92

Na jedno wychodzi bo robią to samo za pieniądze..

nicolas39

A ja jestem innego zdania.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
KLAUDIA92

aco miał jej tą kase zapakować w pudełko z kokardką?? Poza tym tytuł jest bardzo mylący, sponsoring to znalezienie sobie jednego, dwóch facetów którzy płacą za długi układ, to często są nieokreślone stawki plus prezenty a w filmie mamy zwykłą prostytucje - spotkanka na godziny za konkretne stawki, tych facetów tam sę przewija sporo a to już nie jest sponsoring. Ktoś może powiedziec że nie ma żadnej różnicy bo i tak robią to za kase i tak ale co innego mieć pełno klientów i określone stawki a co innego jest mieć jednego sposnora z którym się jest rok, dwa lata czy dłużej.

iwona1510005

Tu chodzi o to w jaki sposób ją potraktował. Jeśli chodzi o tytuł - jego DOKŁADNA nazwa brzmi - ELLES (czyt.ONE) a nie sponsoring. Fakt, w filmie była to bardziej prostytucja. Ale z drugiej strony w trailerze wyraźnie napisali call girls (czyli dziewczyny na telefon) więc film jest taki jak miał być. Nie rozumiem dlaczego Sponsoring, może po to by zachęcić ludzi do obejrzenia ? Mało jest filmów o tej samej tematyce.W filmie nie było pokazane czy dostają one prezenty, czy są na godziny. Poza tym Alicja opowiadała o swoim pierwszym kliencie, o ich spotkaniach. Więc ona raczej była sponsorowana, Lola może nie, bo widać, że miała więcej Panów. Tak czy owak, uważam,że sponsoring i prostytucja to odmiennie działania. A film był bardzoo dobry! :)

KLAUDIA92

Sorry za taką chaotyczną odpowiedź :P Mam nadzieje, że da się ją zrozumieć.

KLAUDIA92

Jedna z nich tam mówiła konkretnie że ma stawki za godziny czy coś takiego. fakt, co do tytułu to oczywiście nie ma to jak polskie tłumaczenie. Mi się film średnio podobał, troche przereklamowany, znajomi bardzo zachwalali a jak pytałam czemu im sie tak podobał to z odpowiedzi wywnioskowałam że po proastu film był dla nich szokujący, troche cycków, troche masturbacji, wkładanie butelki i tyle. jeśli ktoś lubi podobne klimaty to polecam film rosyjski z 2006r. PROSTYTUTKI.
Co do sponsoringu to mam mieszane uczucia, ani szału nie wywołał ani nie był zły.

KLAUDIA92

Czyli uważasz, że jeśli taka dziewczyna ma jednego klienta i on jej tam zamiast pieniędzy wypłaca należność w prezentach to to jest sponsoring, a jak za kase i jest wielu klientów to prostytucja?

__Madzia__

Nie, ale uważam, że jest różnica pomiędzy prostytucją a sponsoringiem. Te 2 rzeczy łączy tylko jedno-seks za kase. To tylko to.

KLAUDIA92

Myślę, że to AŻ to. Seks za pieniądze, sprzedanie się, sprzedanie własnego ciała za kase. Nie ważne w jakich okolicznościach i z kim. Jeśli z własnej woli, to na jedno wychodzi.

KLAUDIA92

Nie ma różnicy, bo czerpanie korzyści materialnych w zamian za usługi seksualne to prostytucja.

ocenił(a) film na 5
TheWitcher_666

Czyli każda żona to też prostytutka... spróbuj żonie nie oddać ostatniej wypłaty to zaraz cię pogoni :)

TERMINATOR2

Ja nigdy nikomu bym nie oddał wypłaty, bo nie jestem pantoflem i mam do siebie szacunek.

ocenił(a) film na 5
TheWitcher_666

Czyli musisz być sam ;)

ocenił(a) film na 5
KLAUDIA92

Oczywiście, że jest różnica.
Film jest b.fajny :)

TERMINATOR2

To jaka to różnica, dostać spodnie i mieć opłacone studia czy może za stówkę na rogu żąglować jądrami?
Nie wiesz a pleciesz chłopie głupoty.

ocenił(a) film na 5
TheWitcher_666

Różnica jest taka, że zamiast stać na rogu za stówke to lepiej dostać prezent np. nowiutkie Ferrari :)

KLAUDIA92

Seks za kasę to zawsze będzie kure stwo. Nieważne jak to nazwiesz. Bronisz tych dziwek jakbyś sama..żałosne....

KLAUDIA92

kolokwialnie mówiąc nie ma nic wartego uwagi oprócz scen dymania w tym nudnym gniocie

betweentwolungs

To okazałby jej większy szacunek nie płacąc?

ocenił(a) film na 5
dardre

hi! hi! hi!

betweentwolungs

"chyba" masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości? Kurvva zawsze będzie kurvvą.

ocenił(a) film na 6
pitbull_

ja mam zawsze wątpliwości w stawianiu osądów i subiektywnych opinii, taka natura.

ocenił(a) film na 3
betweentwolungs

Ty ślepaku! Po pierwsze nie rzucił a delikatnie położył by jej nie budzić.
A brak szacunku byłby gdyby jej nie zapłacił! Palancie! Hej!

ocenił(a) film na 6
baca350

po co te spiny?
jak dla mnie je rzucił, ale sory nie będę oglądać tego filmu drugi raz, żeby sprawdzić, aż tak mi się nie podobał.
czyli kasa stała się wyrazem szacunku? hmm interesujące.

ocenił(a) film na 3
betweentwolungs

A za co miałby ją szanować, skoro już o to tak się burzysz? Przyszedł do niej w jednym celu - zerżnąć i zapłacić. Tak było. Nie wyzywał jej, nie tłukł, nie zesrał się na klatę - jak dla mnie wszystko ok, chyba tak powinno wyglądać spotkanie z dziwką...?

ocenił(a) film na 6
pooh77

no i dokładnie o to mi chodzi.

ocenił(a) film na 2
betweentwolungs

hahaha. Coś mi się przypomniało. Wybaczcie:
"Każda dama ma cenę
trzeba po prostu pytać
a nie czaić się z kwiatami"
Bracia Figo Fagot - Bożenka
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 1
betweentwolungs

szacunek za co?

ocenił(a) film na 6
Damianq

też nie wiem, dlatego napisałam że w tej scenie moim zdaniem widać to najlepiej.

betweentwolungs

No bo to jest ta "głembia" (sic!) pani Małgorzaty Szumowskiej. Ona mówi widzowi - patrz dziwki to nie tylko agresywnie ubrane i wymalowane typiary spod latarni; dziwki to normalne, ładne, czarujące, inteligentne dziewczyny. A prostytucja ze starymi chłopami może być taka radosna i pełna szacunku! Ba, prostytucja może nawet o przyjaźń, czy miłość zakrawać. To jest cała "mondrość" pani Szumowińskiej. W dodatku musiała jeszcze dobrać Polaków do tego filmu, tak jakby mało było negatywnych stereotypów na nasz temat na zachodzie to jeszcze Szumowińska musiała pokazać - polską studentkę jako prostytutkę i Polaka z fiksacjami seksualnymi, któremu sprawia przyjemność pieprzenie kobiety butelką od szampana. Tylko jego jako mistrza betoniarki zabrakło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones