PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509760}

Sponsoring

Elles
5,2 48 882
oceny
5,2 10 1 48882
4,8 22
oceny krytyków
Sponsoring
powrót do forum filmu Sponsoring

ja mu daje 3/10

ocenił(a) film na 3

Ogromny niedosyt czułem po obejrzeniu tego filmu. Ciekawe wątki zostały ograniczone a reżyser skupił się na budowaniu atmostfery melancholijnej poprzez poświęceniu kilku minut filmu na pokazaniu sposobu oitwierania lodówki.... i pewnie zaraz rzuci się na mnie fala krytyki, że nie zrozumieałem, że film daje wiele do myślenia ale nie można głównego wątku spłycać tak, że ten film rónie dobrze mógłby mieć zupełnie inny tytuł i dotyczyć czegoś innego. Moim zdaniem, gdyby wątek "sponsoringu" byłby znacznie rozbudowany, np. scena z Wajdą gdy domyśla się że córka się prostutuje, nawet kosztem scen erotycznych to film byłby znacznie ciekawszy. Możnaby ciekawiej pokazać co czują te dziewczyny, czym się kierują, określić ich zasady moralne a nie skupiać się na problemach Binoch jako matki i żony. Porażka!

aklak

No to bardzo poniżej średniej na filmwebie. Dodam do playlisty do obejrzenia. Jest dostępny do połowy października na platformie vod enki. Wtedy napiszę coś więcej. Dużo scen erotycznych?

aklak

Reżyserka albo pani reżyser, czyli "skupiła się" :) I rzeczywiście masz rację - w mojej ocenie film dotyczył czegoś innego niż tylko sponsoringu, stąd spłycenie tego wątku (nie uważam go za główny).

Natomiast od określania zasad moralnych pani reżyser uciekła, co liczy się na plus. Moralność jest warunkowana normami społecznymi, a społeczeństw mamy wiele. Normy nie są jednakowe dla wszystkich ludzi i na podstawie tego wniosku bardzo łatwo iść w kierunku badania istoty moralności (np. teoria rozwoju Kohlberga, zob. wikipedia), a dalej w kierunku relatywizmu moralnego. Obejmowanie jakiegokolwiek stanowiska na tej płaszczyźnie byłoby porażką Szumowskiej i dzięki jej bezstronności mamy możliwość samodzielnej oceny. Uważam, że warto to docenić.

aklak

Wajdy ? Chyba Jandy... Znawca...

ocenił(a) film na 3
aklak

Też mi się do końca nie podobał, może gra aktorska nie była zła, ale ogół niezbyt ciekawy...
I oczekiwałam jakiejś pointy, jakiejś wypowiedzi tych dziewczyn na koniec, a tu tylko sceny pokazujące Anne i jej rodzinę. Jakoś za dużo było wątków o jej rodzinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones