PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1200}
8,0 55 413
ocen
8,0 10 1 55413
7,9 32
oceny krytyków
Przesłuchanie
powrót do forum filmu Przesłuchanie

Film,poza tym,że jest znakomitą lekcją historii,dobitnie ukazującą czym był Stalinizm,Komunizm,Totalitaryzm,jest przede wszystkim genialnym studium charakterów,relacji Kat-Ofiara. Obraz bez jednej fałszywej nuty,znakomicie nakręcony i zagrany. Krystyna Janda tworzy kreację życia. Świetne Kino.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

[SPOILER]
Zgadzam się co do roli Krystyny, choć jakos nigdy za nią nie przepadałam, to tutaj oddaje jej pokłony.... Ten film to coś niewiarygodnie pieknego (o ile to słowo pasuje do kontekstu)... Lekcja historii, oczywiscie, ALE... tych brutali i złoczyńców naprawdę jakoś..... da się lubić??? Choc wiem, że to niedorzeczne, irracjonalne z mojej strony, bo przecież ten komunizm gomułkowski , czy bierutowski, siał swoje mroczne żniwo, a jednak... momentami miałam wrażenie, że jestem po ICH stronie... Nie wiem, czy to zasługa kapitalnych kreacji Janusza Gajosa, a ZWŁASZCZA Adama Ferencego... Może nie jestem po prostu obiektywna, jako kobieta ;-) Jednak oczywiście cały czas "kibicowałam" Antoninie... Cholera... Wszyscy mnie tutaj zmasakrowali swoimi kreacjami... A pod koniec filmu tak bardzo chciałam usłyszeć z ust Adama Ferencego "Na literę D!!!" i stało się... Taka piękna miłość, choc oczywiście zakazana z punktu widzenia politycznego, co doprowadziło do tragedii i w ostateczności, zmiażdżył mnie ten film podwójnie.... Tak pod względem realizacyjnym, jak i emocjonalnym...

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

https://www.youtube.com/watch?v=IJ9VQElWF3E

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones