PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1120}
6,4 20 752
oceny
6,4 10 1 20752
4,2 6
ocen krytyków
Panna Nikt
powrót do forum filmu Panna Nikt

Film jest fatalny i jeśli ktoś przebrnął przez książkę z pewnością podzieli moje zdanie. Kolejny przykład jak nasz "wieszcz" aka Wielki Mistrz - Wajda potrafi spaprać książkę, która robi bardzo dobre wrażenie - w szczególności jeśłi spojrzymy na miernych polskich powieściopisarzy (pozdrowienia dla pani Masłowskiej). Ten film woła o pomstę do nieba. Nieporozumienie we wszystkim - od aktorów począwszy (pewnie znajomi Wielkiego Królika), poprzez zjebanie klimatu książki, ucięciu najciekawszych wątków na brakach w logice scenariusza skończywszy.
Pewnie nie grzmiałbym tak bardzo, gdybym przez przypadek nie zobaczył tego ewidentnego badziewia w pierwszej 10 filmwebu - najlepszych polskich dzieł kinematografii. Ja rozumiem, że u nas z filmami jest źle, ale na Boga - nie aż tak źle...

Martinez

książk czytałam wiele razy, bo uważam że to jedna z lepszych... Film chciałabym oglądnąć, lecz nigdzie nie mogę go zdobyć, lub na jekiejkolwiek telewizji oglądnąć... :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones