PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732758}
5,8 13 029
ocen
5,8 10 1 13029
4,9 11
ocen krytyków
Panie Dulskie
powrót do forum filmu Panie Dulskie

jak koleś mógł być synem Heleny (służącej) i być starszy od Mai Ostaszewskiej, która, gdy on się rodził miała nie wiem - 10, 8 lat ???

tłumaczcie, bo zapłaciłem 10 zł i nie rozumiem, a jak idę na jakiś shit za 22 to wszystko rozumiem :P

ocenił(a) film na 6
h_lecter

to nie Maja miała 10, 8 lat tylko jej matka, Katarzyna Figura ;-) rzecz się dzieje w trzech chyba epokach, a to kiedy Hanka jest w ciąży to okres, kiedy matka Meli (Mai) ma ok. 10 lat.

ocenił(a) film na 4
anedga

dzięki ! :) jest to jedyne logiczne wyjaśnienie, ale fakt, faktem, że nie zrozumiałem do końca konwencji tego filmu xD
a jak coś spytałem żony w kinie to się lekko uśmiała i powiedziała, że jestem za głupi i to się teraz potwierdziło :D

ocenił(a) film na 7
h_lecter

Hahaha, przyjemna masz zone :D

użytkownik usunięty
h_lecter

ja za to nie rozumiem, dlaczego Figura powiedziała do Mai (czyt: matka do córki), że Reiner (Wyskrobek) to jest jej "wuj"
bo to chyba ona jest jego ciotką (siostrą ojca)?
a w takim razie - z tego, co kojarzę - to Reiner powinien być nie tylko młodszy od Figury o jakieś 10-12 lat, ale także powinien być starszy od Mai o mniej więcej tyle samo, czyli 10-12 lat Figura powinna nazwać go jej "kuzynem", a właściwie "bratem wujecznym"?

i dziwi mnie to, że nawet nie ucieszyła się na wieść, że odnalazło się dziecko, które tyle razy uśmiercała, by dręczyć matkę...

Pokręcony to film i miejscami przekombinowany.

ocenił(a) film na 4

nie wiem, czy to odpowie na pytania, ale figura gra dwie różne osoby w tym filmie... ? :)

ocenił(a) film na 7
h_lecter

Nie, Figura nie gra dwóch różnych osób. Tutaj jest coś nie tak z tym wiekiem. Nie zauważyłem też żeby w filmie były 3 różne epoki.

ocenił(a) film na 4
krzyche86

to dlaczego małe dziewczynki mówią do babci "Mamo" ?? A potem ta "mama" jest już "Babcią" Mai ?

użytkownik usunięty
h_lecter

Figura gra tu tę samą osobę w dwóch różnych epokach

lata 50 - na co wskazuje wiersz recytowany przez Maję i jej siostrę, napisany przez Andrzeja Mandaliana w 1950 roku, pt. "TOWARZYSZOM Z BEZPIECZEŃSTWA" i wspomnienie śmierci Stalina oraz wspomnienie o sąsiadce, która zabiła męża i wyszła z więzienia w 1958 roku
oraz współczesność.

Hanka "umarła" mniej więcej latach 1918 / 1920 - kiedy córki Anieli Dulskiej były jeszcze dziewczynkami.

w tym czasie w mieszkaniu mieszkała Aniela Dulska z mężem, synem i dwiema córkami, ale jedna zmarła na hiszpankę, zapewne w latach 1918/1919,

wyjazd Hanki i Zbyszka ogląda tylko jedna córka Dulskiej (matka Melanii - później grana przez Figurę), bo druga najprawdopodobniej już wtedy nie żyła

po latach w mieszkaniu mieszka Aniela Dulska, jej córka z mężem i dwiema córkami oraz synem, który, podobnie jak jej brat - romansuje ze służącą (schemat powielony).

ze schematu wyłamuje się dopiero Maja, trzecia z rodu kobiet Dulskich, która chce się podzielić swoją historią ze światem

jedyne, co nie do końca pasuje w tym wszystkim to wiek postaci.





ocenił(a) film na 7

Melania (Maja Ostaszewska) to córka Figury.

Figura to siostra Zbyszka, zatem wszystko się zgadza. Rainer jest wujem Melanii.

ocenił(a) film na 7
fragola23

aaaj nie! pomyliłam się ;D Zbyszko jest wujkiem Melanii, Rainer bratem ciotecznym, czy tam kuzynem ((;

faktycznie coś się nie zgrało.

ocenił(a) film na 7
h_lecter

oj zbyt skomplikowane jak widac dla niektórych..

ocenił(a) film na 4
Brumhilda

ja od razu przyznałem, że dla mnie zbyt skomplikowane ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones