PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6878}

Król Lew

The Lion King
8,2 573 687
ocen
8,2 10 1 573687
8,4 36
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Jestem ciekaw jakie by było przyjęcie przez publikę wiadomości że bedzie kontynuacja Króla Lwa. Wydaje mi się że jednak ludzie by byli zadowoleni, ja na pewno bym poszedł do kina. I szkoda że jednak Disney jak na razie nic nie planuje, może by na tym nieźle zarobił. Co Wy o tym myślicie????

ANONIMator

uwazam, ze przez publike odebrane by to zostalo jako naciaganie, fabula bylaby juz na pewno bardzo przesadzona. ogolnie ludzie zaczeliby myslec, ze kolejna czesc powstaje tylko dla kasy. a przeciez Król Lew stal sie arcydzielem w swojej kategorii i krytycy kolejne czesci na pewno postrzegaliby bardziej surowo. juz sam trzeci sequel zniszczyl piekno tego filmu, dlatego wole nie myslec co bedzie, jesli faktycznie powstanie kolejny.

ANONIMator

Mogliby nakręcić prequel o tytule "Król lew:Początek", opowiadający o dzieciństwie Mufasy i jego brata.Byśmy się dowiedzieli skąd Akaza ma tą bliznę i jak z małego lwa stał się w pierwszej części mordercą("przeszedł na ciemną stronę") Coś w stylu "Gwiezdnych Wojen:Cz.I" (Lucasowi ta ztuka się udała przebijając wszystkie wcześniejsze jego epizody). Fajnie by było gdyby stworzyli nową część na takiej zasadzie.

ocenił(a) film na 10
GalaQXus

3 część mnie rozczarowala, a glownie dubbing Tmona... Masakra... :/ Ale ten Prequel bylby chyba ciekawy :D Na coś takiego może jeszcze bym się skusila :) Ale kolejne dalsze losy Simby... Przejedzone... :/

ocenił(a) film na 10
ANONIMator

Wiesz wydaje mi się że byłoby to naciągnięcie. I z powodu, że kocham ten film/bajkę nie chciałbym dalszej części bo myślę że cały klimat i czar tej niesamowitej opowieści diabli by wzięli!!! Niech lepiej zostanie tak jak jest...po co niszczyć takie dzieło...Pozdro!

użytkownik usunięty
ANONIMator

Ma powtać nie tylko Król Lew 4 ale i Król Lew 5 - Jedna z nich będzie opowiadała o dzieciństwie Mufasy i Taki, a druga o czasach przed Kiarą -o synu Simby i Nali Kopie, który zakochał się w Vitani, ale Zira go zabiła... Dlatego Simba wygnał jej stado z Lwiej Ziemi.

ocenił(a) film na 10

Już w drugiej części, film zszedł na zły tor :(
Część trzecia to nieporozumienie.
Czwarta? Niee... Proszę nie dobijajcie legendy :(

ocenił(a) film na 10
ANONIMator

Pierwsza część była boska. I wystarczyłaby w zupełności. Ale powstała dwójka już dosyć słabiutka w świetle jedynki, a trójka swym humorem pozwoliła sojrzeć na jedynkę z dystansem. Lecz wszystko, co przekazać miał "Król Lew" widzom zostało zawarte w pierwszej części. Po co kolejne? Gdyby wyszły oczywiście poszedłbym do kina z czystej ciekawości. Ale prawda jest taka że "Król Lew 4" byłby już typowym komercyjnym ścierwem opartym za sukcesie poprzedników. Zaś film ma swój smaczek wtedy kiedy nie wiemy co się działo przed i po. Można wówczas uruchomić wyobraźnię. To jest to nienasycenie, które sprawia, że widz przywiązuje się do filmu. A nie kręcić będą kolejne części i powstanie bezsensowny tasiemiec na wzór brazylijskich seriali. Tak jak juz napisałem wyżej hitoria w pierwszej części wystarczy całkowicie i to jest całe piękno i unikalność tego arcydzieła.

ocenił(a) film na 10
ANONIMator

Król lew, film wszech czasów, który użytymi narzędziami wyprzedził epokę, jest według mnie najlepszą animacją Disneya. "Król Lew 4" zrobiłby dla mnie furorę gdyby na jego stworzenie przeznaczyli więcej czasu, tak jak James Cameron na "Avatara", którego stworzył w 4 lata. Ludzie musieliby być doświadczeni, aby stworzyć świetną kontynuację jedynki.

ocenił(a) film na 10
ANONIMator

Wszystko byłoby super, gdyby nie spier****** III części .___.'

ocenił(a) film na 10
ANONIMator

nic, ja nawet nie wiedzialam ze byla 2 i 3 czesc :)

kocham krola lwa, to moje najpiekniejsze wposmnienia filmowe z dziecinstwa!:)

ocenił(a) film na 10
ANONIMator

Widzisz, Disney może by zarobił, ale film, który by powstał nie różniłby się wiele od Hany Montany i HSM. Dlaczego? Bo takie mamy czasy. Co chwila padałyby teksty "Spoczko, luzik, ja spadam, narazki, buziaczki", a piosenki nie umywałyby się nawet do oryginalnych.

Tak samo będzie z Księżniczką i Żabą... Przynajmniej tak wnioskuję po obejrzeniu zapowiedzi.

ocenił(a) film na 10
Neph

a ja uważam że byłoby fajnie ja jestem ciekawa jak te surykatki dalej żyły

ANONIMator

Myśle, że Disney nie ma zamiaru już robić takiego wyciskacza łez. A szkoda! :(
Ja też bym na pewno poszła do kina!

ocenił(a) film na 9
qzia

NIE NIE NIE!!! Do Jasnej ciasnej, ci którzy chcą czwartejh części filmów - nie zapominajcie o klątwie kontynuacji! Zresztą jak dla mnie mogłoby nie być nawet drugiej części, bo jedynce nie dorasta do pięt. O trójce nawet nie mówię, a wy mi z czwórką wyskakujecie? Nie ma mowy.

One_and_Damned

Masz rację, zazwyczaj kolejne części są gorsze od ich poprzedników. : D

ANONIMator

Ale już oficjalnie wiadomo że Król Lew 4 powstanie! Według dostępnych informacji ma nosic tytuł :,,Król lew4 : Ocalenie"
Podano również fabułę: w Afryce pojawia się predator, który postanowił upolowac Simbę. Tymczasem po drugiej stronie globu, w tajnym laboratorium Skynet wskrzesza Skazę jako cyborga mającego zniszczyc wszystkie zwierzęta na świecie. W trakcie walki z najeźdźcami Timon i Pumba spotykają Ridża Forrestera, który twierdzi że tak naprawdę to on jest ojcem Simby.

Reżyserem ma byc Roland Emmerich, a czas premiery ustalono na 21.12.2012.
Źródła: ,, Fakt", ,,Pudelek"

ocenił(a) film na 10
ANONIMator

Co wy z tak z tą 4 częścią króla lwa?! Nie bèdzie bo szukałam na filmwebie!

ocenił(a) film na 10
AmberPL

Bo Filmweb wie wszystko...

ocenił(a) film na 10
AmberPL

Właśnie, że będzie film (i serial), który jeżeli się uprzesz możesz nazwać czwartą częścią ,,Króla Lwa", a jego tytuł to ,,The Lion Guard". Będzie to jednogodzinny film opowiadający o drugim dziecku Simby i Nali, Kionie, który zostanie wybrany na przywódcę Lwiej Straży, czyli grupy najodważniejszych zwierząt broniących mieszkańców Lwiej Ziemi przed niebezpieczeństwami. Premiera filmu jest planowana już na listopad tego roku na kanale Disney Junior, a bazujący na nim serial ma się ukazać w styczniu 2016.
Filmweb: http://www.filmweb.pl/film/The+Lion+Guard-2015-725658

Ashera_Maisha

Oddałabym teraz duszę i ciało za kontynuację króla lwa w starym stylu. Minęło tyle lat a ja wciąż się zastanawiam jakby ona mogła wyglądać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones