PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1123}
7,7 39 250
ocen
7,7 10 1 39250
7,5 29
ocen krytyków
Człowiek z marmuru
powrót do forum filmu Człowiek z marmuru

Nie ma mocy na ten film, oglądam go przy każdej telewizyjnej projekcji. A było już tego kilkadziesiąt razy. I ciągle napięcie, świeżość, żadnego fałszu, nic nie razi, nie nudzi, nie zużyło się. Jerzy Radziwiłowicz poraża energetyzmem i prawdą. Aspekt historyczny ciągle ciekawy, ciągle jesteśmy głodni takich opowieści i tak opowiedzianych. Dobrze, że mamy Mistrza Wajdę, bo czymże byłby ten kraj bez "Człowieka z marmuru"?!.

ocenił(a) film na 8
Karen_M

Dlaczego o Wajdzie mówisz mistrz?
Ciekawi mnie, jakieś to jego filmy są Twoim zdaniem wybitne.

ocenił(a) film na 8
dirtyheaven

jakież*

ocenił(a) film na 10
dirtyheaven

A jakiż to, racjonalny wywód oparty na rzetelnej pasji do kina i elementarnej wiedzy o jego, kina, materii może podważyć sytuowanie p. Wajdy w gronie mistrzów kina, przez autora/kę tematu?

dirtyheaven

Skoro np. Scorsese nazywa go mistrzem, ty my chyba też możemy, prawda? Pozwolisz nam?

ocenił(a) film na 8
llama777

Dziewczynko, oczywiście, że pozwolę - nie interesuje mnie to, jak nazywasz Wajdę.

ocenił(a) film na 8
dirtyheaven

*albo chłopczyku.

dirtyheaven

Skoro to cię nie interesuje to czemu się dziwisz i zadajesz pytania w rodzaju "Dlaczego o Wajdzie mówisz mistrz"? ?Masz chorobą dwubiegunową panienko?

ocenił(a) film na 8
llama777

Chorobą dwubiegunową?
Człowieku, puknij się w głowę. Owszem, zadałam takie pytanie, jednak - gdybyś w razie nie zauważył/a - było ono kierowane do Karen_M.

Dziwna sprawa - odpowiadasz na pytanie, które nie było do Ciebie, a jakby tego było mało, silisz się na jakieś złośliwości. Nie zapraszałam Cię do rozmowy, ale o ile mogę zrozumieć jeszcze zwroty w stylu: "my też możemy, pozwolisz nam?" - może czujesz jakieś powinowactwo poglądów z autorką tego tematu, o tyle nie jestem w stanie pojąć Twojej ostatniej odpowiedzi: "Skoro to cię nie interesuje to czemu się dziwisz i zadajesz pytania w rodzaju "Dlaczego o Wajdzie mówisz mistrz"? ?Masz chorobą dwubiegunową panienko?".

Nie widzisz naprawdę, że coś tutaj nie gra? Nie zauważyłaś/łeś, że nie zadałam tego pytania Tobie (bo Twoja opinia na temat Wajdy lata mi koło...nosa)?

Kończę tę wymianę zdań, zanim poziom żenady osiągnie apogeum.
Śmieszne to nawet. :D

ocenił(a) film na 9
Karen_M

zgadzam się,że ten film jest zrobiony po mistrzowsku ale nie mam wątpliwości czy osoba, która go robiła jest mistrzem, w ostatnich latach z pewnością nie...

ocenił(a) film na 9
luks_86

zgadzam się,że ten film jest zrobiony po mistrzowsku ale mam wątpliwości czy osoba, która go robiła jest mistrzem, w ostatnich latach z pewnością nie...

ocenił(a) film na 8
luks_86

zgadzam się z Tobą :)
ale jak widzisz - pani wyżej chce nazywać Wajdę mistrzem, bo "na przykład Scorsese nazywa go mistrzem" - jak widac argumenty bardzo rzeczowe. Nie do odrzucenia wręcz. :D

A co do samego "Człowieka..." to złego słowa nie powiem. :)

ocenił(a) film na 9
dirtyheaven

Nie wiem czy jest mistrzem ogólnie, ale na pewno zrobił dwa genialne filmy: "Człowiek z marmuru" i "Ziemia obiecana". Ja sam nie przepadam za kinem Wajdy, ale te obrazy są mistrzowskie i rozumiem, że dla kogoś może on być mistrzem. To absolutnie zrozumiałe. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
raffaello_od_ferrero

Myślę że zrobil jeszcze kilka świetnych filmow.
Chociażby Wesele czy Popioły..

ocenił(a) film na 9
prg197

Tak tak, ja nie kwestionuję tego. Po prostu chodzi mi o to, że te dwa wymienione są genialne "dla mnie". Pozdrawiam.

Karen_M

Oto mistrz, towarzysz Wajda.Proszę o tym nie zapominać.

lukasz2406

Czekamy na ostatni film z trylogii pod tytułem ,,Człowiek z Ścieku" w roli głównej Trzask. Oskar murowany.

ocenił(a) film na 9
lukasz2406

Bardzo dobry film.
Fajny montaż, świetna muzyka, ciekawa historia, dobre role Jandy i Radziwiłowicza.
Obok "Pierścionka z orłem w koronie" to mój ulubiony film Wajdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones