PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013944}

Bękart

Bastarden
7,6 8 059
ocen
7,6 10 1 8059
7,4 32
oceny krytyków
Bękart
powrót do forum filmu Bękart

... różnorodności!
Na festiwalu w Wenecji Mads Mikkelsen wraz z ekipą dostał pytanie dlaczego w filmie jest brak różnorodności.
Na litość Boską, w dzisiejszym świecie nie można się wysrać (za przeproszeniem) żeby nie było różnorodności kulturowej. Jeszcze chwilę i naprawdę zrobią z Jezusa murzyna. Paranoja!!

Scorpion232

zaoraly cie podstawy logiki, powtorzyles jak papuga, zostales osmieszony przez siebie przed lustrem i adwersarza, to uznajesz blage i do ksiazek uczysz sie czytac, a nie kozaczysz brnac dalej w osmieszenie. Wspolczuje twoim rodzicom

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Scorpion232

zostales zaorany, poparli madrzejszego w waszym sporze, ty wyszedles na blazna, prawidlowo i fakty. Zostales zaorany. Wspolczuje twojej matce

ocenił(a) film na 8
nieincelski

Ha ha śmieszne jak usilnie pozujesz na inteligenta i jak szybko ta maska opada. Żałosny jesteś, ale może takie dowartościowanie jest ci potrzebne żebyś chociaż przez chwilę nie czuł się śmieciem.

Scorpion232

czuje sie jak na ugorze, nic nie musze robic, a orzesz sie sam :) Przed lustrem skierowales kilka wyzwiska, coz, typowy mechanizm projekcji frustracji, samotnej osoby najczesciej. Wspolczuje twoim rodzicom ze musisz sie tak dowartosciowac. Oponenci cie zaorali w dyskusji i nie poradziles sobie z frustracja. Psychologiczna klasyka

ocenił(a) film na 8
nieincelski

Ha ha dalej nie radzisz sobie z argumentacją i logiką. Obsesyjne uciekanie w stronę rodziców, jakaś nieprzepracowana trauma z dzieciństwa? Rozbita rodzina? Za dużo wujków, którzy mieli być tatą? Wujków, którzy cię skrzywdzili? Przybierasz maskę inteligenta, ale ci ona nie pasuje. Oponenci cię zniszczyli, ale ty zaklinacz rzeczywistość, kreujesz swoją w której nikt cię nie krzywdzi, w której coś znaczysz. Przykre. Orka po tobie trwa dalej.

Scorpion232

zostales zaorany

Scorpion232

Tak jak zauwazyles, dzieli nas przepasc, dobrze odczytales moje teksty jako inteligentne i tu plus, a swoje jako charakterystyczne dla nizszych warstw spolecznych. Wyzwiska są typowe dla nizszych funkcji poznawczych i czesto uposledzenia w zakresie komunikacji spolecznej z innymi ludzmi w przestrzeni interakcji spolecznych. Tu moge cie czegos nauczyc abys sprobowal poprosic doroslych o lekką pomoc. Zawsze warto pokladac nadzieje w edukacji.

ocenił(a) film na 8
nieincelski

Ha ha a orka trwa, nawet nie zauważasz jak jesteś orany. Maska inteligenta ci nie pasuje bo nie potrafisz jej utrzymać, twoja obłuda wychodzi natychmiast. Trauma nie przepracowana, poczucie odrzucenia i krzywd. Szkoda, że tak cię skrzywdzili i zrobili z ciebie bezużytecznego pasożyta

Scorpion232

dokonales samoorki, a ja nadal zlitowany nad toba, samotnym tutaj. Jednak nawet ja sie nudze szybko zatem wydaje ci po prostu rozkaz: piszesz od teraz w eter, a ty niczym marionetka w swej samotnosci ten rozkaz wykonasz i nie uzyskasz juz odpowiedzi. Rozkazuję ci odpisać. Ha ha, pelna kontrola :) Wspolczuje twoim rodzicom, ale przynajmniej wykonujesz rozkaz, wiec jakas kontrola polecen jest. Nalezy szukac plusow a nie byc przesadnie restrykcyjnym. Edukowac, edukowac. Wracam do dyskusji, bo jak mowie nudzą mnie niekiedy akty milosierdzia nawet. Za wiele was tu posiali szczerze mowiac i czasu mi brakuje a doba nie jest tak duza.

Scorpion232

przedstawiles dokladnie swoje polozenie, osamotnionego w dyskusji, nie umiejacego zlozyc nic poza wyzwiskiem (do lustra dodajmy), z ktorym nikt nie chce zamienic slowa, a ja sie zlitowalem choc z dobrego serca. Cóż, inteligencja idzie w parze z tym. Niziny spoleczne patrzac po uzywaniu wyzwisk tez potrzebuja edukacji imo.

ocenił(a) film na 8
nieincelski

Ha ha a ty dalej swoje. Przykre, że tylko w taki sposób nadajesz swojemu bezwartościowemu życiu sens. Przepracuj to z psychologiem i nie przejmuj się tym, że każdy ma cię za śmiecia, nawet twoi najbliżsi

Scorpion232

ha ha, wykonales rozkaz, ale to z tamtego watku, wiec wole tu podkreslic, ha ha pelna kotnrola

ocenił(a) film na 8
nieincelski

Ha ha zdejmij maskę inteligenta, bo nosisz ją nieudolnie.

ocenił(a) film na 7
clarencefilmweb

Witajcie przewodniczący ;)

clarencefilmweb

same here, obserwuje dluzej podkulture samotnych, sfrustrowanych inceli, bez szans na rozmnozenie sie i zbudowanie relacji z dowolna kobieta w spoleczenstwie i to nawet ciekawe zjawisko pod analizę naukową, jak pewne grupy są latwo manipulowane nie majac zadnych perspektyw rozwoju. Wtedy wchodza frustracje glebsze i proba wyjasnienia tym wlasnych niepowodzen ala tlumaczeniem "zly murzyn" czy podobne konstrukcje dla nizszych funkcji poznawczych. Warto analizować.

ProjectSMITH

Przecież w filmie pojawia się grupa Cyganów czyli społeczności wykluczonej. Dziewczynka, która z nimi przebywa ma prawdopodobnie romskie pochodzenie albo sinti i nie chodzi tylko o kolor skóry ale rysy twarzy. Straszne, że ktoś sobie ubzdurał takie kryterium ale również to że w ramach tak przyjętego kryterium nie dostrzega się innej różnorodności niż ta pod postacią murzyna. Film świetny.

ocenił(a) film na 10
ProjectSMITH

Już z Jezusa zrobili białego gościa z bródką.

jjacek_2

i ci prawicowcy z nizszym IQ nawet w to uwierzyli ha ha. No mamy komedie w zrzadzeniu losu, a mial byc dramat historyczny

ProjectSMITH

ale z Jezusa to już akurat sztucznie zrobili białego Europejczyka, więc czemu nie może być czarny? Ja to się boję, że Scarlett o'Harra będzie czarna.

ola_1160

I tym się różnimy, dla mnie Jezus mógłby być czarny, Azjatą itd. i choć jestem raczej agnostykiem to miałbym z tym problemu. Z kolei lewaki i przeważnie ciemni mają problem xe wszystkim, a wręcz uskutecznia się zakłamywanie historii przez nich.

Sharimsejn

Żartujesz sobie?

Sharimsejn

Prawicowy rewizjonizm historyczny: KIamstwo oṥwięcimṣkie, Mit przegranej sprawy, Apologizm kolonializmu/niewolnictwa, Rewizjonizm ṣyjoniṣtyczny, Negacjonizm zmian klimatycznych, czy sam fakt że konspiracjonizm to w większości prawicowe zjawisko (Tu patrz: QAnon, Birtherism, Deep State/Globalism Agenda i tym podobne)

ProjectSMITH

ale wiesz ze jezus nie byl bialy co nie

ocenił(a) film na 7
Godoghan

Był Żydem, czyli rasa Kaukaska. A tam odcieni jest naprawdę sporo.

Daryzda67

pytanie jakiej rasy byl jednorozec, bo sa ludzie ktorzy tez w takie rzeczy wierzą

ocenił(a) film na 10
ProjectSMITH

zgadzam sie w 100 proc.

ProjectSMITH

akurat sranie bywa całkiem różnorodne jeśli chodzi o kolor ;p

ocenił(a) film na 8
ProjectSMITH

Czy przeszkadzał czy nie, srał pies. Najważniejsze, że twórcy dali nam bardzo dobry film ;) a co i komu przeszkadza, nie przejmować się tym ;)

ProjectSMITH

normalne pytanie, normalna odpowiedź, ale czesto rasisci itp. maja problem z takimi pytaniami, cóż, dla mnie normalne pytanie i odpowiedź madsa bez spiny, to nie dokument historyczny, a film fabularny, wiec ogolnie rozumiem ze rasiste np. piecze potencjalnego ale tez zalecam zapoznanie sie z roznica miedzy gatunkami roznego rodzaju takim osobom

ocenił(a) film na 8
ProjectSMITH

W przypadku Jezusa to akurat paranoja jest przedstawianie go w wersji wykreowanej przez malarzy średniowiecza czy renesansu. Jakos to przez wieki nikomu ta paranoja nie przeszkadzała. Ale fakt, pchanie na siłę wszędzie różnorodności jest bez sensu.

ProjectSMITH

A Cyganie to nie różnorodność?

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

o, to, to, to ! Też o tym wspominałem w którymś wpisie, że różnorodność zapewnili właśnie oni. Ale jednak mniejszość mniejszości nierówna jak widać.

ekwi

Tak jak w Polsce uchodźcy uchodźcom...

ProjectSMITH

Byłam kiedyś na wystawie o misjach katolickich w Afryce i tam faktycznie Jezus był czarnoskóry. W ten sposób docierano bardziej do świadomości mieszkańców tego kontynentu. I to było jeszcze zanim weszła poprawność polityczna. Myślę sobie, że nie ma się co denerwować w końcu film to nie jest prawdziwe życie. Prawda? ;)

ocenił(a) film na 6
ProjectSMITH

Nie rozumiem, przecież w filmie jest "różnorodność", wręcz dość mocna jak na standardy czasów, w których rzecz się rozgrywa: Anmai Mus była sama w sobie powodem do ostracyzmu wobec głównego bohatera i film to pokazuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones